sso

Vaše zkušenosti s pitím čerstvých ovocných a zeleninových šťáv

Vložte svůj příběh prostřednictvím formuláře vpravo nebo si přečtěte příspěvky ostatních níže! Pokud vás některý příběh zaujme, neváhejte a dejte mu váš hlas. Bude vás to stát maximálně pár sekund a pro autora to bude zpětná vazba, že svým příspěvkem zaujal a že jeho snaha nebyla marná. Děkujeme vám všem!

4968-soutez2

Nastal jeho čas

Dobrý den,o odštavnovači přemíšlíme s přítelem už asi 2 roky.V lednu tohoto roku mi byla diagnostikována Rakovina prsu.Pár dní po této zprávě mi volá jdena moc dobrá kamarádka,a říká.Vem penízky a běž si koupit odštavnovač Eujuicers,moje mamka ho má už 7let,a nedá na něj dopustit.je to prostě bomba.Můžeš si koupit nějakej v obchodě levnější,ale počítej s tím že budeš mít spoustu odpadu,a taky často moc nevydrží.A tak jsem šla a koupila Vidia SJ-002 stříbrná 3nekový odštavnovač.Kamarádka mi poradila,i co mám odštavnovat.hned po prvním použití jsme byli nadšený,protože jsme si vždy strouhaly zázvor..ale zázvorovka z eujuicru je prostě paráda,štáva pálí jako čert,a odpad je úplně suchý:) to samé mrkev,celer,i bylinky..perfektní.A naše dětičky jsou nadšené z ovocných štáviček.Zkoušela jsem i ořechové máslo,a velká spokojenost.Teď piju skoro každý den,ale třeba jen z dou mrví,a celeru,nebo špenátu.Ale až dokončím léčbu tak se do toho pustím na plno:)Malému dělám štávu skoro každý den,protože byl teď dost nemocnej,a pořád si nosil ze školky nějakýé nemoci.Tak že Eujuicer využije celá naše rodinka.Máme ho skoro dva měsíce,a velká spokojenost.Dokonce si ho u Vás koupila i moje Nejlepší kamarádka,která u nás ochutnala,a vyslechla chválu.Protože má také nějaké zdravotní problémy,a vyhrála.Tak že za Nás určitě doporučuji.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Olga

Autoimunitní zánět štítné žlázy

Před časem mi byla diagnostikována tzv.Hashimotova tyreoiditida, neboli autoimunitní zánět štítné žlázy. Málokdo se s tímto onemocněním setkal, vždy slýcháme o hypofunkci, či hyperfunkci štítné žlázy. Autoimunitní zánět štítné žlázy se však vyznačuje většinou tím, že Vám žláza pracuje správně, pouze ji tělo vyhodnotí jako něco, proti čemu by mělo bojovat. Proto následně vznikají problémy s cystami, uzlíky a strumou, které vedou k únavě, pocitu plnosti po každém jídle, špatnému spánku a depresi. Jediná léčba, která se však nabízí je léčba chemická, při které nikdy nedojde k vyléčení, pouze udržení současného stavu.
Toto řešení mi přišlo na dnešní dobu poněkud zpátečnické a stagnující, a proto jsem se začala sama pídit po opravdových příčinách této nemoci. Kromě stresu, přemíry nebo naopak nedostatku pohybu, je hlavním problémem špatně seskládaná strava. Proto jsem se rozhodla, že svůj problém vyřeším po svém a ze svého jídelníčku jsem postupně vyloučila lepek a laktózu a zaměřila se tak na ovoce a zeleninu. Narazila jsem na stránku Eujuicers, kde jsem si vybrala svůj první kvalitní odšťavňovač a mohu s čistým srdcem říci, že mi po vhodně nakombinovaných šťávách je lehko, necítím se tak unavená a moje laboratorní výsledky se zlepšily. Četla jsem několik článků, kde byli lidé schopni si svůj problém se šťítnou žlázou pomocí šťávy z ovoce a zeleniny dokonce dlouhodobě vyléčit či radikálně zlepšit, a proto vím, že jsem na správné cestě a mohu odšťavňování jako smysl každého dne jedině doporučit.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Kamila
18
Hodnocení tohoto příběhu bylo ukončeno.
Výherci za měsíc březen 2019 gratulujeme!

Silná imunita

Už před mnoha roky mě zlobila imunita, zkoušela jsem zeleninovo-ovocný detox, v té době ještě s klasickou odstředivkou. Šťávy mi moc chutnaly, a tak jsme v rodině pořídili v roce 2009 odšťavňovač Omega. Byli jsme ze šnekového odšťavňovače nadšeni. Odpad ze zeleniny byl naprosto suchý, mnohem chutnější než z klasické odstředivky. Pijeme šťávy kvůli pročištění organismu a kvůli zvýšení imunity. Perfektní je i homogenizér, kdy udělám krásnou pomazánku např. z luštěnin.
Štávy jsou samozřejmě jen část zdravého životního stylu. Jíme potraviny v jejich přirozené formě (ovoce, zelenina, ořechy, semínka), vaříme ze základních surovin (rýže, quinoa, brambory, luštěniny), nejíme téměř nic zpracovaného z obchodu (žádné sušenky, dorty, brambůrky), sladíme medem či používáme sušené ovoce. Nesmažíme už na rafinovaném oleji (slunečnicový, řepkový), ale dochucujeme vařená jídla až na talíři, a to za studena lisovanými oleji (lněný, slunečnicový, kokosový, sezamový či konopný). Minimum chleba a pečiva, sýrů či mléčných výrobků, občas kvalitní maso.
Často jsem někde četla, že vegetariánům chybí vitamín B12. Po 9 měsících veganské stravy jsem si zaplatila krevní test B12, a vše bylo v normě. Tzn. i při správné veganské stravě, rozmanité, bez rafinovaného cukru, je možné mít organismus v pohodě. Vegetariánství neznamená jíst smažené hranolky s kečupem (byť je to rostlinná strava, ale z toho člověk zdravý nebude).
Krásně platí, že jsme to, co jíme…a naše tělo není popelnice, která vše spálí, ale to, co jíme je výživa pro naše buňky.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Veris
21
Hodnocení tohoto příběhu bylo ukončeno.
Výherci za měsíc leden 2019 gratulujeme!

Odšťavňovač a naše rodinná (ne)pohoda ....

Na jaře jsem si pořídila odšťavňovač. Po dlouhém zvažování jsem se rozhodla vložit své úspory do Angelu, pro jeho výtěžnost, bytelnost a doufám i nesmrtelnost.
Noc předtím než mi přišel, jsem měla noční můru - poprvé jsem šťavila a šťáva přetekla do motoru a zničila ho.... Naštěstí to byl jen sen. Odpoledne jsem si na poště vyzvedla očekávanou zásilku, po rozbalení jsem se rozplývala nad nerezovým materiálem přístroje a nadšeně listovala návodem. Když to viděl manžel, jen si povzdechl: "Proboha, to muselo stát aspoň desítku." Nebyla to otázka, takže jsem na jeho poznámku nereagovala. Dcerka, která vše slyšela, se k nám přidala a začala vyzvídat, kolik že odšťavňovač stál. Protože finance jsou u nás citlivé téma a věděla jsem, že oni tohoto pomocníka rozhodně nepovažují za nezbytného pro naši domácnost, nechtěla jsem to prozradit: "Stál hodně, ale nechci vám říct kolik přesně." Na odpověď: "Víš přece, že si to můžu lehce najít.", už jsem ze sebe vypravila jen: "Prosím Tě, nehledej to.", což manžel respektoval. Za pár dní, když zvědavá dcerka toto téma znovu otevřela, ji manžel sám odbyl: "Já to snad ani nechci vědět, nebo zjistím, že stál přes dvacet a ještě mě klepne."
Angel se u nás pomalu zabydlel, zkoušela jsem různé ovocné i zeleninové kombinace, při šťavení mi nadšeně pomáhal synek, kterému se obzvlášť líbilo, jak odšťavňovač vcucává listovou zeleninu a různé bylinné stonky. Děti si občas dají trochu ovocné šťávy, ale spíše preferují oblíbenou vodu. Manžel uvítal ovocnou šťávu a s chutí si ji dá, "vydržel" (podle jeho vyjádření) několik zeleninových ochutnávek, než mi řekl, ať mu zeleninovou dělám jenom mrkvovou a to nejlépe s jablky a pomerančem.
Já jsem z přístroje a hlavně šťáv stále nadšená, když je den dva nemám, už na ně cítím obrovskou chuť.
Asi před dvěma měsíci se na mě doma všichni tři sesypali s tím, že pořád jenom šťavím a vůbec s nimi nejsem, nemám na ně prý kvůli šťavení (2x denně 40 min.) a vaření čas. Řešení tohoto problému bylo naštěstí snadné. Ráno si přivstanu a šťavím ještě než ostatní vstanou a najednou je tím to ráno i více v klidu a beze spěchu. Odpoledně-večerní šťavení se podaří buď když ještě nikdo není doma nebo je tolerováno :-)
Jsem zvědavá co dobrého nám ještě odšťavňovač přinese.......
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Zuzana
20
Hodnocení tohoto příběhu bylo ukončeno.
Výherci za měsíc únor 2019 gratulujeme!

Omega odstavnovac

V květnu 2016 jsem zakoupila vás přístroj synovi , poněvadž potřebuje změnit životní styl v potravinách a vitaminech. Léčí se již přes deset let s Rakovinou. Vitaminy stále děláme stavy ovocné a zeleninové již třetím rokem. Někdy jsou krevní výsledky lepší . Dříve mel málo vitaminu..Jsme s nim velice spokojeni. Dostali jsme typ na Odstavnovac od sousedky, která je s nim take spokojena.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Vladimira

Hlasovat pro příběh

Autor:
Zavřít okno
celkem 143 příběhů
###message