Vaše zkušenosti s pitím čerstvých ovocných a zeleninových šťáv

Vložte svůj příběh prostřednictvím formuláře vpravo nebo si přečtěte příspěvky ostatních níže! Pokud vás některý příběh zaujme, neváhejte a dejte mu váš hlas. Bude vás to stát maximálně pár sekund a pro autora to bude zpětná vazba, že svým příspěvkem zaujal a že jeho snaha nebyla marná. Děkujeme vám všem!

4968-soutez2

Šťávy a rakovina

Náš rodinný příběh začal na konci listopadu r.2016, kdy pro bolesti byla mojí 57-leté mamince zjištěna rakovina slinivky s metastázami na játrech. Byl to velký šok pro všechny! Samozřejmě přišel verdikt, co následuje, jaké jsou a nejsou možnosti a bohužel u této diagnozy bývá šance na přežití 5%. Od ledna začly každé 2 týdny chemoterapie, typ který je poměrně drastický. Mamince bylo hodně zle a když už se trochu z následků vzpamatovala, byl termín další chemoterapie. Začla jsem hledat na internetu, v knížkách..., zda není možné k tomu zkusit nějaké alternativní řešení a neustále jsem četla o pozitivním působení šťáv z ovoce a zeleniny při jakémkoliv onemocnění. Rozhodli jsme se tedy koupit odšťavňovač co nejkvalitnější (angel juicer 7500) a v rámci našich finančních možností. Šťávy jsme začli dělat od února 2017 obden vždy 2 druhy (množství děláme takové aby pokrylo ty dva dny) a samozřejmě jako preventivní opatření jsem je začla pít i já s manželem. K tomu omezila živočišnou stravu, pokud tak si ji kupuje v bio kvalitě. Mamince se už ca po 14dnech denního pití šťáv značně zlepšil stav, začla být fit, byla schopna pravidelně jíst jiná jídla, setkat se s kamarádkami, jít na procházku, nakoupit apod. a dokonce i průběh chemoterapie je jiný, trochu špatně ji je první dva dny, ale ostatní čas do další chemoterapie je super. V půlce března měla kontrolní CT a výsledky byli překvapující - metastázy i nádor se zmenšili. Neuvěřitelné !!!!! I doktor byl překvapený, takový výsledek nečekal. Pokračujeme tedy dále v pití šťáv a doufáme,že výsledek se bude i nadále zlepšovat a třeba se podaří i rakovinu úplně porazit. A i kdyby se to nepodařilo, je už pozitivní to, že se mamince díky šťávám alespoň zkvalitnil zbytek života, který ještě má a může si užít každou chvilku mimo domov a nebýt zavřená doma v bolestech a hrozných reakcích na nemoc a chemoterapie. Je neuvěřitelné, jak docela "málo" v životosprávě stačí změnit a nemocnému člověku se tak moc uleví. A mě zdravému člověku se zlepšil stav pleti, měla jsem dlouhou dobu svědivý flek na kůži, na který nezabírali žádné mastičky od dermatologů a co piju šťávy,tak flek úplně vymizel. Nikdy bych nevěřila, že pití šťáv může mít až takový účinek. Má to jedinou negativní stránku a to je při takovém množství šťáv (pro 3 dospělé osoby) je nákup zeleniny a ovoce (hlavně v zimním období) větší finanční položka. Pokud koupíte ještě v bio kvalitě tak cena hodně stoupá, ale za záchranu zdraví to stojí a člověk má možnost dle finančních možností výběr zeleniny a ovoce kombinovat, sledovat slevy atd. Proto bych chtěla všem, kdo přemýšlí o odšťavňovači nebo mají kamarády s vážnou, malou, dlouhodobou aj. nemocí a zdravotními problémy říci, neváhejte nebo poraďte kamarádům, je to super věc která za zkoušku stojí a navíc chutná !!!! Za mě tedy můžu říci: Vzhůru do odšťavňování !
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Kateřina

Nejlepší přítel člověka - odšťavňovač

Neuvěřitelný příběh plný bolesti, utrpení, který by vystačil na obsáhlou knihu.
Moje 8O ti letá maminka jezdí každým rokem se svým synem k moři. Ano, je to můj bratr, který chodí o francouzských holích vlivem dětské obrny, kterou získal po 3. očkovací vakcíně.
V Chorvatsku maminku postihly silné a kruté bolesti hlavy, závratě, velké oční problémy. Chorvatský lékař diagnostikoval mrtvici s tím, že má maminka být ve stínu . Bratr se o ni vzorně staral po zbytek dovolené s vysokým vypětím.
Po návratu nastal kolotoč vyšetření, hospitalizace. Mamince byla potvrzena diagnoza prodělané mrtvice , kde byla zasažena obě oční centra, posléze se přidala cukrovka, velmi vysoký tlak, kde se vzala tu se vzala DNA, oteklé nohy. Následovala oční operace. Maminka byla v totálním rozkladu fyzickém i psychickém. Podle lékařského závěru stav nevratný, tak nějak na dožití. Byli jsme v koncích . Co dál?
A tak na můj podnět si bratr koupil odšťavňovač . Krásný a stříbrný stroj Sana . Maminka byla stále ve velmi špatném zdravotním stavu , stále problémy s viděním, a tak se bratr o ni vzorně staral. Stále mamince připravoval čerstvé šťávy a tak se její stav začal pomalu , ale jistě zlepšovat. Příprava zázračného nápoje nebyla jednoduchá. Bratr bydlí v druhém patře a veškerou zeleninu a ovoce si musí obtížně vynášet po schodech. A tak
stále chodí, stoupá s těžkými taškami zavěšené na francouzských
holích , aby si následně sedl na židli, ke které si přidělal kolečka, aby se mohl snáze pohybovat po bytě a mamince opět mohl připravit životodárnou šťávu, po které maminka obživla, ztratila se jí cukrovka, DNA , vysoký tlak. Maminka se díky vašemu odšťavňovači cítí lépe. Navlékla moderní zástěru, má mnoho elánu a chuť do života, ráda vaří , čte články o zdravé stravě, a to bez brýlí. Vypadá báječně o několik desítek let méně. V březnu oslaví 81 let. Bez vašeho odšťavňovače by tady již dávno nebyla. A TAK - STAL SE ZÁZRAK .
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Jitka

Šťávový půst

Dnes jsme v polovině 42 denního půstu na ovocných a zeleninových šťávách (vím, půst je jen o vodě nebo na sucho, ale já tomu říkám šťávový půst). Stejně tak dlouho máme odšťavňovač Omega, který u nás pracuje 3x až 5x denně, jsme velmi spokojení.
Já jsem si na šťávách před více jak pěti lety vyléčila několik chorob – cukrovku, vleklý problém se štítnou žlázou, který mne trápil víc než třicet let a ostatní drobnější neduhy. Od té doby jsem raw vegan, neberu žádné léky, je mi dobře a ovocné a zeleninové šťávy děláme každý den.
Pro šťávový půst se tentokrát rozhodl můj muž, který byl skoro čtyři roky vegan, s občasnými prohřešky, které byly ale bohužel stále častější a loni na jaře se vrátil k tradiční stravě. Před víc jak čtyřmi lety jsme řešili rakovinu ledviny, klasická medicína mu dávala pár měsíců. Díky okamžité změně stravy nemoc ustoupila, cítil se dobře a spokojeně, přestal si píchat inzulín – měl také cukrovku, ale bohužel „dobré“ jídlo v loňském roce opět zvítězilo, takže tady je ten problém znovu. Po 21 dnech na šťávách je mu opět lépe a radostněji, tak snad dáme ještě i tu druhou jednadvacítku.

zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Dagmar
37
Hodnocení tohoto příběhu bylo ukončeno.
Výherci za měsíc únor 2017 gratulujeme!

Odšťavňovač dává smysl

Každoročně a již řadu let necháváme jablíčka z našeho malého bio-sadu moštovat. Vzhledem k tomu, že trvanlivost moštu je jen dočasná, přeléváme čerstvě moštovaný mošt do potravinářského sudu, kde cca. do vánoc vykvasí na jablečné víno. Když jsme se dozvěděli, že naši známí pořídili stolní odšťavňovač a lisují ovoce postupně každý den, měli jsme je trochu za blázny. „Tolik práce!“
Ale to se změnilo hned po té, co jsme u nich byli na návštěvě a „úžasný stroj“ viděli na vlastní oči při práci. Směsice ovoce drtící se mizí v jeho útrobách a po straně vytéká lahodný mok. Přestože můj manžel je proti jakýmkoliv zbytečnostem, které v kuchyni „jen překážejí“, byl to spíše on, kdo nakonec nákup našeho odšťavňovače inicioval. Od té doby drtí i u nás jeden exemplář. Přestože z počátku působí dojmem, že jeho čištění nebude tak snadné, jak prospekty slibují, po získání pár grifů to jde raz-dva. A opravdu, v naší malé kuchyni sice moc místa není, ale vertikální šnekový odšťavňovač nezabere více místa než mixér. A nakonec, kávovar je mnohdy rozměrnější…..
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Ivana
43
Hodnocení tohoto příběhu bylo ukončeno.
Výherci za měsíc leden 2017 gratulujeme!

Prevence proti rakovině.

Po úspěšné operaci rakoviny mně operující primář sdělil, že rakovina má ráda kyselé prostředí a cukry a že bych měl podle toho upravit stravovací návyky. V rámci odkyselení organismu jsem zrušil uzeniny, přestal sladit cukrem a každý den pil ovocné a zeleninové šťávy. Během jednoho roku jsem díky odkyselení zhubl 19 kg, to že odkyselením začnu hubnout, jsem se dověděl až dodatečně. Mohl jsem postupně zrušit léky na srdce (ty jsem musel užívat 17 let po infarktu) a cholesterol. Dnes je mi 65 let, sportuji a díky šťávám se cítím skvěle. Od doby, kdy jsem začal pít šťávy - 5let, jsem ani jednou neomecněl chřipkou, kterou jsem do té doby trpěl 2x do roka. Naprosto pravidelně na jaře a na podzim a vždy to skončilo vzhledem k průběhu (chycené průdušky a dutiny) antibiotiky. Pití šťáv všem vřele doporučuji, mně to totálně změnilo kvalitu života.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Ladislav

Hlasovat pro příběh

Autor:
Zavřít okno
celkem 120 příběhů
###message
Odšťavňovač od TOP značky v akci!
Zavřít okno