Vaše zkušenosti s pitím čerstvých ovocných a zeleninových šťáv

Vložte svůj příběh prostřednictvím formuláře vpravo nebo si přečtěte příspěvky ostatních níže! Pokud vás některý příběh zaujme, neváhejte a dejte mu váš hlas. Bude vás to stát maximálně pár sekund a pro autora to bude zpětná vazba, že svým příspěvkem zaujal a že jeho snaha nebyla marná. Děkujeme vám všem!

4968-soutez2

Odšťavňovač dává smysl

Každoročně a již řadu let necháváme jablíčka z našeho malého bio-sadu moštovat. Vzhledem k tomu, že trvanlivost moštu je jen dočasná, přeléváme čerstvě moštovaný mošt do potravinářského sudu, kde cca. do vánoc vykvasí na jablečné víno. Když jsme se dozvěděli, že naši známí pořídili stolní odšťavňovač a lisují ovoce postupně každý den, měli jsme je trochu za blázny. „Tolik práce!“
Ale to se změnilo hned po té, co jsme u nich byli na návštěvě a „úžasný stroj“ viděli na vlastní oči při práci. Směsice ovoce drtící se mizí v jeho útrobách a po straně vytéká lahodný mok. Přestože můj manžel je proti jakýmkoliv zbytečnostem, které v kuchyni „jen překážejí“, byl to spíše on, kdo nakonec nákup našeho odšťavňovače inicioval. Od té doby drtí i u nás jeden exemplář. Přestože z počátku působí dojmem, že jeho čištění nebude tak snadné, jak prospekty slibují, po získání pár grifů to jde raz-dva. A opravdu, v naší malé kuchyni sice moc místa není, ale vertikální šnekový odšťavňovač nezabere více místa než mixér. A nakonec, kávovar je mnohdy rozměrnější…..
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Ivana

Prevence proti rakovině.

Po úspěšné operaci rakoviny mně operující primář sdělil, že rakovina má ráda kyselé prostředí a cukry a že bych měl podle toho upravit stravovací návyky. V rámci odkyselení organismu jsem zrušil uzeniny, přestal sladit cukrem a každý den pil ovocné a zeleninové šťávy. Během jednoho roku jsem díky odkyselení zhubl 19 kg, to že odkyselením začnu hubnout, jsem se dověděl až dodatečně. Mohl jsem postupně zrušit léky na srdce (ty jsem musel užívat 17 let po infarktu) a cholesterol. Dnes je mi 65 let, sportuji a díky šťávám se cítím skvěle. Od doby, kdy jsem začal pít šťávy - 5let, jsem ani jednou neomecněl chřipkou, kterou jsem do té doby trpěl 2x do roka. Naprosto pravidelně na jaře a na podzim a vždy to skončilo vzhledem k průběhu (chycené průdušky a dutiny) antibiotiky. Pití šťáv všem vřele doporučuji, mně to totálně změnilo kvalitu života.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Ladislav

Jak jsem šla k šípku

Nedávno jsem četla tady na stránkách svůj odšťavňovací horoskop a musím říct, že mě pobavil. Hlavně proto, že mám být podle horoskopu „kreativní“ a musím uznat, že ani nevíte jak!
Asi bych nedokázala vyjmenovat co všechno jsem zkoušela odšťavnit a jaké bláznivé kombinace to byly. Netřeba zdůrazňovat, že ne všechny šťávy byly chuťově příjemné, ale co tě nezabije… však to znáte. Také jsem například zjistila, že „odšťavněním“ kokosu lze získat skvělou kokosovou drť a kokosové máslo vhodné na pečení. :D
Také můj poslední odšťavňovací experiment začal zcela nevinně...
Poprvé v životě jsem si nasbírala šípky na sušení na čaj, ale po pár dnech začaly nějak podezřele měknout. Možná to tak je normální, ale já se bála, aby se nezkazily, takže jsem se z nich nakonec rozhodla udělat marmeládu.
Na internetu jsem si načetla postup, ale úplně mě nepotěšilo, že se jedná o značně pracný proces, kdy je potřeba ze směsi několikanásobným pasírováním odstranit všechna zrníčka včetně chloupků. Naštěstí mě napadla úplně spásná myšlenka, a to zkusit šípky nasypat do odšťavňovače. Během pár minut jsem tak získala úplně hladké pyré připravené k vaření marmelády!
Ještě varování na závěr: výše uvedené postupy může provádět jen naprostý profesionál a doma je raději nezkoušejte. ;)
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Alena

Šťáva plná zdraví, ta postavu spraví!

Dnešní doba nabízí pro naše chuťové buňky tolik lákadel, že je opravdu těžké jim odolat. Jak bych si jen mohl nechat ujít ty křupavé brambůrky či obrovské tabulky čokolády usmívající se na mě z regálů hypermarketů! No a já si je ujít nenechal. A asi tušíte, jak to v kombinaci s mým sedavým zaměstnáním dopadlo. Naštěstí máme doma šikovného policajta - takovou pěknou váhu. Ta začala vysílat alarmující signály tvrdě mě upozorňující na zaslouženou odměnu, kterou jsem za pojídání takových dobrůtek dostával. A jednoho opravdu krásného dne jsem si řekl, že ten stále stoupající graf se mi opravdu nelíbí a že se s tím něco musí udělat. Mám úžasnou manželku, která je mou opravdovou oporou, a tak se mi rozhodla pomoci i v tomto rozhodnutí. Sundala z rotopedu šatstvo, které se tam už hezky zabydlelo a společně jsme oprášili naši 10 let starou odstředivku, protože obrátit se od čokolád k pohybu a ovocným či zeleninovým šťávám, to bude určitě ta správná cesta k úspěšnému boji s mým obráceným lavorem. Mrkvičky, které jsme za mohutného rachotu v odstředivce odšťavnili, sice chudinky vydali trochu šťávy, ovšem z druhé strany přístroje létala spousta mokré drti, kterou manželka odmítla vyhodit, protože přece nebudeme takhle plýtvat zeleninou. Tak takhle by to nešlo! Začali jsme zjišťovat, jestli se ze zeleniny nedá dostat více šťávy, abychom jí tolik nevyhazovali. No a naše zkoumání nás přivedlo až k dvouhřídelovému Angelovi. Bylo nám jasné, že se nám investice do něj brzy vrátí, protože jednak ušetříme za dobroty, jejichž lákání již s vypětím všech sil určitě odolám, no a taky za zeleninu, když bude mít odšťavňovač lepší výtěžnost. Krasavec už je doma. Hned po jeho pořízení jsme porovnali výtěžnost naší staré odstředivky a Angela a fantastické bylo, že vše dopadlo naprosto přesně tak, jak je prezentováno ve videích na Internetu. Angel u nás odvádí opravdu výtečnou práci. Děláme šťávy několikrát týdně a poměr sladkostí a zeleniny se u nás zcela otočil. Šťávy ze zeleniny jsou chutné a piji je nejen já, ale také manželka a chutnají i naší dcerce. A pozor! Já už snadněji dopnu kalhoty, u kterých bylo dříve nošení nebezpečné pro osoby v mém okolí, nikdy totiž netušili, kdy po nich střelím knoflíkem. V kombinaci s pravidelnými jízdami na rotopedu mi zvláště zeleninové šťávy připravily příjemnější prožívání každého dne a věřím, že přinášejí zdraví i mé rodině. A kila jdou stále dolů, tak mi držte palce, ať se s tou pneumatikou zdárně poperu až do její úplné likvidace.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Marek
118
Hodnocení tohoto příběhu bylo ukončeno.
Výherci za měsíc listopad 2016 gratulujeme!

Odšťavňování - změna k lepšímu

Odšťavňování – změna k lepšímu
S odšťavňovaním jsem začala už před více jak pěti lety, kdy nás v rodině přepadla rakovina, snížená imunita a tak jedno k druhému.
Po dvou letech, co jsem uhnala náš první odstředivý odšťavňovač, jsem se rozhodla pro odšťavňovač šnekový SANA JUICER 707. Po třech letech provozu nemám s odšťavňovačem jedený problém, rychle je rozmontovaný, umytý a zase složený, což je pro pravidelné používání důležité. Šťávy ze šnekového odšťavňovače jsou hutnější . Každý týden odšťavňuji 2,5 - 3 litry červené řepy s citronem, zázvorem, mrkví. Občas nějaké ovoce.
Léčivým účinkům šťáv věřím a myslím, že celá naše rodina se cítí lépe. Šťávy dodávají spoustu energie. Je to takový náš životabudič. Doporučuji všech, co se řídí zdravým životním stylem.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Marie

Hlasovat pro příběh

Autor:
Zavřít okno
celkem 117 příběhů
###message