sso

Vaše zkušenosti s pitím čerstvých ovocných a zeleninových šťáv

Vložte svůj příběh prostřednictvím formuláře vpravo nebo si přečtěte příspěvky ostatních níže! Pokud vás některý příběh zaujme, neváhejte a dejte mu váš hlas. Bude vás to stát maximálně pár sekund a pro autora to bude zpětná vazba, že svým příspěvkem zaujal a že jeho snaha nebyla marná. Děkujeme vám všem!

4968-soutez2

Prodloužit a zkvalitnit život

Když už jsme bydleli ve svém ještě jako bezdětní, zatoužila jsem po odšťavňovači, tak mě sestra k narozeninám obdarovala velkým odšťavňovačem. Hned druhý den jsem ho zkusila, šťávy málo, všude nepořádek a to umývání……. Zpět jsem ho zabalila a dala na nejvyšší polici ve špajzce, kde ho mám dodnes a musím se ho zbavit.
Jak přišly děti, tak s postupem času jsem se snažila posunout více ke zdravé stravě, ale o šťávách ještě nevěděla nic. Nicméně, pak mě nahlodala kamarádka, která pracuje v malé firmě, kde odšťavňují denně různé kombinace, to jsem stále nechtěla dát tolik peněz. Až jednou, když jsem si jí stěžovala, že jsem opět ještě nejedla, nestíhám nic, energie nikde, mně řekla “hele Kami, kdybys měla odšťavňovač, tak doplníš tekutiny, nemáš hlad, máš energii a ještě uděláš něco pro své zdraví“. Já jsem to vždycky řešila tak, že jsem za pochodu, když jsem nestíhala, vzala ze špajzky něco sladkého, co jsem schovala dětem, ať už čokoládu nebo něco podobného a na chvilku měla klid. No a rozhodnuto bylo vzápětí, když na to ještě mému tatínkovi diagnostikovali rakovinu. Hned jsem sedla k PC a objednala skvělý Champion.
Já jsem moc spokojená a nelituji investice, opravdu se cítím skvěle, dodržuji pitný režim, se kterým jsem měla dřív problém, mám energii a nemám hlad nikdy, navíc mně to moc chutná. Věřím, že i tatínkovi pití šťáv pomůže, jsme teprve na začátku a i když vím, že ten čas, kdy nemoc vyhraje, přijde, budeme bojovat za každý den, držte nám palce prosím.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Kamila

Revmatismus a štávy

Již dlouho se potýkám s revmatismem a žádné léky mi nepomáhají. Tak jsem se rozhodl ke koupi vašeho odštavnovače GREEN STAR ELITE. Po týdnu pití zeleninových štáv pocituji trochu úlevu a menší otoky. Doporučuji pít zeleninové a ovocné štávy. Je to obrovský přínos pro naše zdraví.
A ještě jedno plus, které mě příjemně překvapilo, je snadné čištění tohoto odštavnovače. JARDA

zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Jaroslav

Změna je život, aneb šťávy jsou bezva

Asi před půl rokem mě naši rodinní známí seznámili s Raw food a vitariánstvím. Od malička jsem vždy měla problémy s váhou, ale toto setkání pro mě byl impuls změnit svůj jídelníček, změnit svůj životní styl, změnit svůj celý život. A tak se i stalo.
Na začátek jsme si s mamkou koupily odšťavňovač a smoothie maker. A šly jsme do obchodu s bio a živými potravinami, kde jsme si nakoupily hromadu živých krekrů, bio oříšků a dalších zdravých pochutin. Je jasné, že né každý člověk má vůli přestat normální jídlo jíst ze dne na den. Ale myslím, že změna života k lepšímu si vyžaduje extrémní oběti, které člověku vynesou extrémně pozitivní výsledky.
Z původní váhy 104 kg při výšce 178cm jsem během měsíce stráveném na živé stravě - šťávy, smoothie, ořechy, živé sušenky, krekry, zhubla 12kg. Mám radost. Mám najednou mnohem víc energie, dobrou náladu a sebevědomí stoupá. Každý, kdo mě delší dobu neviděl nestačí zírat, jak dobře najednou vypadám a ptají se mě na recept.

Celý život máme stále možnost volby. Takže je na nás, zda si zvolíme cestu - chuťově dobrého jídla, ale obsahově a živinami špatného a vlastně sebe zničujícího, nebo zda si zvolíme cestu - chuťově nesmírně bohatého jídla, které je plné živin a vitamínů a pro tělo je to nejlepší a vezme si vše, co potřebuje a nemá s tím žádnou práci.
Doufám, že můj příběh někoho inspiruje a také zjistí, jak pozitivní vliv má vitariánství na naše tělo.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Lenka

Naše milá Omega

Náš příběh s odšťavňovačem Omega začínal již dávno a zcela náhodně. To jsem u televize jako malá holka pozorovala Horsta Fuchse, jak během několika desítek sekund připravil ve speciálním přístroji smoothie. Koukala jsem na to jako na zjevení, protože do té doby pro mě bylo smoothie něco, co jsem si upatlala doma s ručním mixérem a zadělala jsem od toho všechno kolem. Bylo to něco, co si lidé kupovali u stánků v obchoďáku a na co jsem vždy jen s chutí koukala. Po několika snahách si udělat něco podobného doma, mě odradila náročnost tohoto počínání. Postupně se k nám dostávali různé informace ohledně zdravého stravování a nejrůznějších cest, jak svému tělu co nejvíce přilepšit. Touhu po lahodném smoothie postupně vystřídalo přesvědčení, že mnohem významnějším nositelem zdraví budou ovocné šťávy. Střídalo se období, kdy od koupení odšťavňovače zbýval už jen malinký krůček s obdobím, kdy se na seznamu priorit objevovaly jiné věci. Jednoduše se pořízení mašinky na několik let protáhlo.
K tomu koupit odšťavňovač jsme se dokopali až před rokem, když nám mamka vážně onemocněla. A na poprvé jsme se úplně nestrefili. Nejdřív nás musel přesvědčit omyl zvaný levná odstředivka nejmenované značky, který svým hlukem připomínal zahradní sekačku. Po jeho vyzkoušení a následném vrácení jsme se teprve rozhodli investovat do dražšího a kvalitního přístroje a vybrali definitivně naši novu Omegu. A tento nový černostříbrný obyvatel naší kuchyně si mě získal rychle. A to svou čerstvou lahodnou jablečnou šťávou. Tu mám nejraději, ale pro mamku a další členy rodiny umí Omega obratně (a také mnohem tišeji než doposud viděné stroje) připravit šťávu snad z veškerého ovoce a zeleniny. U nás je to nejčastěji mrkev a červená řepa. Odšťavňovač můžu za celou naši rodinu jen a jen doporučit.
Příprava je snadná, takže je odšťavňování radost i pro mého sedmiletého brášku. Dávka vitamínů, která se do všech od té doby dostává, je přízračná. Cítíme, že šťávy, díky kterým našemu tělu dopřejeme potřebnou várku živin, pomáhají všem. Mamku sice úplně vyléčit neumějí, ale kouzelné lektvary to dozajista jsou.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Barbora
68
Hodnocení tohoto příběhu bylo ukončeno.
Výherci za měsíc duben 2017 gratulujeme!

Šťávy a rakovina

Náš rodinný příběh začal na konci listopadu r.2016, kdy pro bolesti byla mojí 57leté mamince zjištěna rakovina slinivky s metastázami na játrech. Byl to velký šok pro všechny! Samozřejmě přišel verdikt, co následuje, jaké jsou a nejsou možnosti a bohužel u této diagnozy bývá šance na přežití 5%. Od ledna začly každé 2 týdny chemoterapie - typ, který je poměrně drastický. Mamince bylo hodně zle a když už se trochu z následků vzpamatovala, byl termín další chemoterapie. Začla jsem hledat na internetu, v knížkách..., zda není možné k tomu zkusit nějaké alternativní řešení a neustále jsem četla o pozitivním působení šťáv z ovoce a zeleniny při jakémkoliv onemocnění. Rozhodli jsme se tedy koupit odšťavňovač co nejkvalitnější (angel juicer 7500) a v rámci našich finančních možností. Šťávy jsme začli dělat od února 2017 obden vždy 2 druhy (množství děláme takové aby pokrylo ty dva dny) a samozřejmě jako preventivní opatření jsem je začla pít i já s manželem. K tomu omezila živočišnou stravu, pokud tak si ji kupuje v bio kvalitě. Mamince se už cca po 14dnech denního pití šťáv značně zlepšil stav, začla být fit, byla schopna pravidelně jíst jiná jídla, setkat se s kamarádkami, jít na procházku, nakoupit apod. a dokonce i průběh chemoterapie je jiný, trochu špatně ji je první dva dny, ale ostatní čas do další chemoterapie je super. V půlce března měla kontrolní CT a výsledky byly překvapující - metastázy i nádor se zmenšily. Neuvěřitelné !!!!! I doktor byl překvapený, takový výsledek nečekal. Pokračujeme tedy dále v pití šťáv a doufáme,že výsledek se bude i nadále zlepšovat a třeba se podaří i rakovinu úplně porazit. A i kdyby se to nepodařilo, je už pozitivní to, že se mamince díky šťávám alespoň zkvalitnil zbytek života, který ještě má a může si užít každou chvilku mimo domov a nebýt zavřená doma v bolestech a hrozných reakcích na nemoc a chemoterapie. Je neuvěřitelné, jak docela "málo" v životosprávě stačí změnit a nemocnému člověku se tak moc uleví. A mně zdravému člověku se zlepšil stav pleti, měla jsem dlouhou dobu svědivý flek na kůži, na který nezabíraly žádné mastičky od dermatologů a co piju šťávy,tak flek úplně vymizel. Nikdy bych nevěřila, že pití šťáv může mít až takový účinek. Má to jedinou negativní stránku a to je při takovém množství šťáv (pro 3 dospělé osoby) je nákup zeleniny a ovoce (hlavně v zimním období) větší finanční položka. Pokud koupíte ještě v bio kvalitě tak cena hodně stoupá, ale za záchranu zdraví to stojí a člověk má možnost dle finančních možností výběr zeleniny a ovoce kombinovat, sledovat slevy atd. Proto bych chtěla všem, kdo přemýšlí o odšťavňovači nebo mají kamarády s vážnou, malou, dlouhodobou aj. nemocí a zdravotními problémy říci, neváhejte nebo poraďte kamarádům, je to super věc která za zkoušku stojí a navíc chutná !!!! Za mě tedy můžu říci: Vzhůru do odšťavňování !
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Kateřina
86
Hodnocení tohoto příběhu bylo ukončeno.
Výherci za měsíc březen 2017 gratulujeme!

Hlasovat pro příběh

Autor:
Zavřít okno
celkem 124 příběhů
###message