Vaše zkušenosti s pitím čerstvých ovocných a zeleninových šťáv

Vložte svůj příběh prostřednictvím formuláře vpravo nebo si přečtěte příspěvky ostatních níže! Pokud vás některý příběh zaujme, neváhejte a dejte mu váš hlas. Bude vás to stát maximálně pár sekund a pro autora to bude zpětná vazba, že svým příspěvkem zaujal a že jeho snaha nebyla marná. Děkujeme vám všem!

4968-soutez2

Nejlepší přítel člověka - odšťavňovač

Neuvěřitelný příběh plný bolesti, utrpení, který by vystačil na obsáhlou knihu.
Moje 8O ti letá maminka jezdí každým rokem se svým synem k moři. Ano, je to můj bratr, který chodí o francouzských holích vlivem dětské obrny, kterou získal po 3. očkovací vakcíně.
V Chorvatsku maminku postihly silné a kruté bolesti hlavy, závratě, velké oční problémy. Chorvatský lékař diagnostikoval mrtvici s tím, že má maminka být ve stínu . Bratr se o ni vzorně staral po zbytek dovolené s vysokým vypětím.
Po návratu nastal kolotoč vyšetření, hospitalizace. Mamince byla potvrzena diagnoza prodělané mrtvice , kde byla zasažena obě oční centra, posléze se přidala cukrovka, velmi vysoký tlak, kde se vzala tu se vzala DNA, oteklé nohy. Následovala oční operace. Maminka byla v totálním rozkladu fyzickém i psychickém. Podle lékařského závěru stav nevratný, tak nějak na dožití. Byli jsme v koncích . Co dál?
A tak na můj podnět si bratr koupil odšťavňovač . Krásný a stříbrný stroj Sana . Maminka byla stále ve velmi špatném zdravotním stavu , stále problémy s viděním, a tak se bratr o ni vzorně staral. Stále mamince připravoval čerstvé šťávy a tak se její stav začal pomalu , ale jistě zlepšovat. Příprava zázračného nápoje nebyla jednoduchá. Bratr bydlí v druhém patře a veškerou zeleninu a ovoce si musí obtížně vynášet po schodech. A tak
stále chodí, stoupá s těžkými taškami zavěšené na francouzských
holích , aby si následně sedl na židli, ke které si přidělal kolečka, aby se mohl snáze pohybovat po bytě a mamince opět mohl připravit životodárnou šťávu, po které maminka obživla, ztratila se jí cukrovka, DNA , vysoký tlak. Maminka se díky vašemu odšťavňovači cítí lépe. Navlékla moderní zástěru, má mnoho elánu a chuť do života, ráda vaří , čte články o zdravé stravě, a to bez brýlí. Vypadá báječně o několik desítek let méně. V březnu oslaví 81 let. Bez vašeho odšťavňovače by tady již dávno nebyla. A TAK - STAL SE ZÁZRAK .
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Jitka

Šťávový půst

Dnes jsme v polovině 42 denního půstu na ovocných a zeleninových šťávách (vím, půst je jen o vodě nebo na sucho, ale já tomu říkám šťávový půst). Stejně tak dlouho máme odšťavňovač Omega, který u nás pracuje 3x až 5x denně, jsme velmi spokojení.
Já jsem si na šťávách před více jak pěti lety vyléčila několik chorob – cukrovku, vleklý problém se štítnou žlázou, který mne trápil víc než třicet let a ostatní drobnější neduhy. Od té doby jsem raw vegan, neberu žádné léky, je mi dobře a ovocné a zeleninové šťávy děláme každý den.
Pro šťávový půst se tentokrát rozhodl můj muž, který byl skoro čtyři roky vegan, s občasnými prohřešky, které byly ale bohužel stále častější a loni na jaře se vrátil k tradiční stravě. Před víc jak čtyřmi lety jsme řešili rakovinu ledviny, klasická medicína mu dávala pár měsíců. Díky okamžité změně stravy nemoc ustoupila, cítil se dobře a spokojeně, přestal si píchat inzulín – měl také cukrovku, ale bohužel „dobré“ jídlo v loňském roce opět zvítězilo, takže tady je ten problém znovu. Po 21 dnech na šťávách je mu opět lépe a radostněji, tak snad dáme ještě i tu druhou jednadvacítku.

zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Dagmar

Odšťavňovač dává smysl

Každoročně a již řadu let necháváme jablíčka z našeho malého bio-sadu moštovat. Vzhledem k tomu, že trvanlivost moštu je jen dočasná, přeléváme čerstvě moštovaný mošt do potravinářského sudu, kde cca. do vánoc vykvasí na jablečné víno. Když jsme se dozvěděli, že naši známí pořídili stolní odšťavňovač a lisují ovoce postupně každý den, měli jsme je trochu za blázny. „Tolik práce!“
Ale to se změnilo hned po té, co jsme u nich byli na návštěvě a „úžasný stroj“ viděli na vlastní oči při práci. Směsice ovoce drtící se mizí v jeho útrobách a po straně vytéká lahodný mok. Přestože můj manžel je proti jakýmkoliv zbytečnostem, které v kuchyni „jen překážejí“, byl to spíše on, kdo nakonec nákup našeho odšťavňovače inicioval. Od té doby drtí i u nás jeden exemplář. Přestože z počátku působí dojmem, že jeho čištění nebude tak snadné, jak prospekty slibují, po získání pár grifů to jde raz-dva. A opravdu, v naší malé kuchyni sice moc místa není, ale vertikální šnekový odšťavňovač nezabere více místa než mixér. A nakonec, kávovar je mnohdy rozměrnější…..
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Ivana
43
Hodnocení tohoto příběhu bylo ukončeno.
Výherci za měsíc leden 2017 gratulujeme!

Prevence proti rakovině.

Po úspěšné operaci rakoviny mně operující primář sdělil, že rakovina má ráda kyselé prostředí a cukry a že bych měl podle toho upravit stravovací návyky. V rámci odkyselení organismu jsem zrušil uzeniny, přestal sladit cukrem a každý den pil ovocné a zeleninové šťávy. Během jednoho roku jsem díky odkyselení zhubl 19 kg, to že odkyselením začnu hubnout, jsem se dověděl až dodatečně. Mohl jsem postupně zrušit léky na srdce (ty jsem musel užívat 17 let po infarktu) a cholesterol. Dnes je mi 65 let, sportuji a díky šťávám se cítím skvěle. Od doby, kdy jsem začal pít šťávy - 5let, jsem ani jednou neomecněl chřipkou, kterou jsem do té doby trpěl 2x do roka. Naprosto pravidelně na jaře a na podzim a vždy to skončilo vzhledem k průběhu (chycené průdušky a dutiny) antibiotiky. Pití šťáv všem vřele doporučuji, mně to totálně změnilo kvalitu života.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Ladislav

Jak jsem šla k šípku

Nedávno jsem četla tady na stránkách svůj odšťavňovací horoskop a musím říct, že mě pobavil. Hlavně proto, že mám být podle horoskopu „kreativní“ a musím uznat, že ani nevíte jak!
Asi bych nedokázala vyjmenovat co všechno jsem zkoušela odšťavnit a jaké bláznivé kombinace to byly. Netřeba zdůrazňovat, že ne všechny šťávy byly chuťově příjemné, ale co tě nezabije… však to znáte. Také jsem například zjistila, že „odšťavněním“ kokosu lze získat skvělou kokosovou drť a kokosové máslo vhodné na pečení. :D
Také můj poslední odšťavňovací experiment začal zcela nevinně...
Poprvé v životě jsem si nasbírala šípky na sušení na čaj, ale po pár dnech začaly nějak podezřele měknout. Možná to tak je normální, ale já se bála, aby se nezkazily, takže jsem se z nich nakonec rozhodla udělat marmeládu.
Na internetu jsem si načetla postup, ale úplně mě nepotěšilo, že se jedná o značně pracný proces, kdy je potřeba ze směsi několikanásobným pasírováním odstranit všechna zrníčka včetně chloupků. Naštěstí mě napadla úplně spásná myšlenka, a to zkusit šípky nasypat do odšťavňovače. Během pár minut jsem tak získala úplně hladké pyré připravené k vaření marmelády!
Ještě varování na závěr: výše uvedené postupy může provádět jen naprostý profesionál a doma je raději nezkoušejte. ;)
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Alena

Hlasovat pro příběh

Autor:
Zavřít okno
celkem 119 příběhů
###message