sso

Vaše zkušenosti s pitím čerstvých ovocných a zeleninových šťáv

Vložte svůj příběh prostřednictvím formuláře vpravo nebo si přečtěte příspěvky ostatních níže! Pokud vás některý příběh zaujme, neváhejte a dejte mu váš hlas. Bude vás to stát maximálně pár sekund a pro autora to bude zpětná vazba, že svým příspěvkem zaujal a že jeho snaha nebyla marná. Děkujeme vám všem!

4968-soutez2

Proti ekzému přírodními šťávami

Můj osmiletý syn trpí již dlouho svědivým ekzémem rukou. Nejsem fanynka moderní medicíny a kortikoidů, tak jsem začala hledat na internetu a ptát se lidí, co léčí přírodní cestou co by mohlo pomoci. Ekzémy, vyrázky apodobně jsou prý způsobeny znečištěním jater a vnitřních orgánů. Prostudovala jsem tedy kvanta literatury a nejschůdnější cestou jak syna vyléčit jsem zvolila pití přírodních ovocných a zeleninových šťáv. Nic se tím nezkazí a já pevně doufám, že mizící ekzém je důkazem toho, že mu enzymy z přírodních šťáv pomáhají čistit jeho vnitřní orgány. Šťáva mu bohužel zatím nechutná, ale připíjíme si s ní na zdraví každé ráno a já doufám, že si na její chuť zvykne (lék nemusí chutnat, lék musí uzdravovat). Vždyť chemické léky taky mnohdy nechutnají, ale spousta lidí je bere, protože si chtějí pomoci. Jsem maximálně spokojená s odšťavňovačem Vidia Juicer Sj002, neboť vitamíny a enzymy nepřepaluje, jelikož jeho výkon je max 70 otáček za minutu. Dokáže prý udělat i zmrzlinu, těstoviny a ořechová másla, to ale zatím nemám šanci vyzkoušet, u nás se totiž jedou šťávy ve velkém (mamince totiž chutnají všechny) a na ostatní experimenty snad bude více času v zimě. Tak na zdraví a kvalitnější život s živými šťávami :-)
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Katka

Jak juicer změnil náš život

Jednoho krásného srpnového dne, jsme na náš stůl pod pergolou přinesli mísy s čerstvě natrhaným červeným rybízem. Za bzukotu mlsných vos jsme poskládali odšťavňovač a dali se do práce. Však to stojí za to, z vylisované šťávy připravíme marmeládu a o Vánocích ji použijeme do nejoblíbenějšího pečiva, slepovaných koleček. Sotva jsme odšťavili první kilo, náš stroj začal protestovat. A po chvíli, přestal šťavit úplně. To nám ještě chybělo, zaúpěli jsme a s rukama červenýma od rybízové šťávy, jsme se chytli za hlavu, co teď?
Nezbylo než zasednout k počítači a vyhledat nový odšťavňovač. Po chvíli jsme objevili nový, šnekový, šetrný k vitamínům, Juicer Omega.
Nemohli jsme se dočkat, až ho pošta přiveze. Dočkali, rybíz přečkal v lednici a za dva dny jsme mohli pokračovat v práci. Překvapilo nás, jak šlo lehce a rychle rybíz odšťavnit. Začali jsme experimentovat, co zkusit jablka a mrkev a… a najednou jsme ochutnávali a libovali si, jaké jsou to osvěžující šťávy, však také bylo pořádné letní vedro.
Abychom se ujistili a dodali ještě více radosti z nového přístroje, mrkli jsme znovu do počítače, tentokrát na recenze jiných uživatelů. A v tu chvíli se to stalo. Vykoukly na nás knihy pana Wolkera a jedna z nich Omládněte. To je jasné, omládnout díky takové dobrotě jako je šťáva, to nemůže být nic těžkého. Knihy jsou volně ke stažení, takže je možné ihned je prostudovat a začít mládnout.
Ano, koupí nového odšťavňovače jsme změnili náš život, tedy přesněji životní styl. Každý den jsme šťavili výpěstky ze zahrady a navíc hory mrkve a červené řepy z obchodu. Úžas v očích sousedů, když nahlédli do našeho nákupního vozíku, vyvolával smích. My jsme ale věděli, co děláme. Je pravda, že po osmi letech, jsme dávku ovoce a zeleniny pro odšťavení snížili, ale šťavíme denně a stále nám chutná.
Navíc, jsme naše těla opravdu vyčistili a ozdravili. To má pan Wolker pravdu a věřím, že se skutečně těch 115 let ve zdraví dožil. My na sobě pociťujeme nárůst energie. Únavu neznáme, je nám fajn. Přístroj funguje celých osm let bez problémů. Jen před dvěma měsíci jsme měnili těsnění. Tím jsme se dostali znovu k prodejcům a zjistili, že máme nejstarší typ, který se v ČR prodává. Zároveň nám chodí novinky a došla i možnost o svých zkušenostech napsat. Vidím, že jsem se rozepsala až moc, ale opravdu pít šťávy je skvělý způsob jak se udržet v dobré kondici bez drastických opatření, doporučujeme. My odšťavňujeme i pampelišky s kořenem, kopřivy a různé natě. Šťáva je hustá a je dobré ji ředit vodou, zvykli jsme si na ni a je to po zimě dobrý, posilující elixír.

zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Jarmila

Prodloužit a zkvalitnit život

Když už jsme bydleli ve svém ještě jako bezdětní, zatoužila jsem po odšťavňovači, tak mě sestra k narozeninám obdarovala velkým odšťavňovačem. Hned druhý den jsem ho zkusila, šťávy málo, všude nepořádek a to umývání……. Zpět jsem ho zabalila a dala na nejvyšší polici ve špajzce, kde ho mám dodnes a musím se ho zbavit.
Jak přišly děti, tak s postupem času jsem se snažila posunout více ke zdravé stravě, ale o šťávách ještě nevěděla nic. Nicméně, pak mě nahlodala kamarádka, která pracuje v malé firmě, kde odšťavňují denně různé kombinace, to jsem stále nechtěla dát tolik peněz. Až jednou, když jsem si jí stěžovala, že jsem opět ještě nejedla, nestíhám nic, energie nikde, mně řekla “hele Kami, kdybys měla odšťavňovač, tak doplníš tekutiny, nemáš hlad, máš energii a ještě uděláš něco pro své zdraví“. Já jsem to vždycky řešila tak, že jsem za pochodu, když jsem nestíhala, vzala ze špajzky něco sladkého, co jsem schovala dětem, ať už čokoládu nebo něco podobného a na chvilku měla klid. No a rozhodnuto bylo vzápětí, když na to ještě mému tatínkovi diagnostikovali rakovinu. Hned jsem sedla k PC a objednala skvělý Champion.
Já jsem moc spokojená a nelituji investice, opravdu se cítím skvěle, dodržuji pitný režim, se kterým jsem měla dřív problém, mám energii a nemám hlad nikdy, navíc mně to moc chutná. Věřím, že i tatínkovi pití šťáv pomůže, jsme teprve na začátku a i když vím, že ten čas, kdy nemoc vyhraje, přijde, budeme bojovat za každý den, držte nám palce prosím.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Kamila
67
Hodnocení tohoto příběhu bylo ukončeno.
Výherci za měsíc květen 2017 gratulujeme!

Revmatismus a štávy

Již dlouho se potýkám s revmatismem a žádné léky mi nepomáhají. Tak jsem se rozhodl ke koupi vašeho odštavnovače GREEN STAR ELITE. Po týdnu pití zeleninových štáv pocituji trochu úlevu a menší otoky. Doporučuji pít zeleninové a ovocné štávy. Je to obrovský přínos pro naše zdraví.
A ještě jedno plus, které mě příjemně překvapilo, je snadné čištění tohoto odštavnovače. JARDA

zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Jaroslav

Změna je život, aneb šťávy jsou bezva

Asi před půl rokem mě naši rodinní známí seznámili s Raw food a vitariánstvím. Od malička jsem vždy měla problémy s váhou, ale toto setkání pro mě byl impuls změnit svůj jídelníček, změnit svůj životní styl, změnit svůj celý život. A tak se i stalo.
Na začátek jsme si s mamkou koupily odšťavňovač a smoothie maker. A šly jsme do obchodu s bio a živými potravinami, kde jsme si nakoupily hromadu živých krekrů, bio oříšků a dalších zdravých pochutin. Je jasné, že né každý člověk má vůli přestat normální jídlo jíst ze dne na den. Ale myslím, že změna života k lepšímu si vyžaduje extrémní oběti, které člověku vynesou extrémně pozitivní výsledky.
Z původní váhy 104 kg při výšce 178cm jsem během měsíce stráveném na živé stravě - šťávy, smoothie, ořechy, živé sušenky, krekry, zhubla 12kg. Mám radost. Mám najednou mnohem víc energie, dobrou náladu a sebevědomí stoupá. Každý, kdo mě delší dobu neviděl nestačí zírat, jak dobře najednou vypadám a ptají se mě na recept.

Celý život máme stále možnost volby. Takže je na nás, zda si zvolíme cestu - chuťově dobrého jídla, ale obsahově a živinami špatného a vlastně sebe zničujícího, nebo zda si zvolíme cestu - chuťově nesmírně bohatého jídla, které je plné živin a vitamínů a pro tělo je to nejlepší a vezme si vše, co potřebuje a nemá s tím žádnou práci.
Doufám, že můj příběh někoho inspiruje a také zjistí, jak pozitivní vliv má vitariánství na naše tělo.
zobrazit celý příběh skrýt celý příběh
Autor: Lenka

Hlasovat pro příběh

Autor:
Zavřít okno
celkem 126 příběhů
###message
NABÍDKA TÝDNE
Zavřít okno