sso
###message
Více šťávy z řapíkatého celeru!
Zavřít okno

Relaxace

Relaxace vanaLidské tělo podobně jako tělo jiných živočichů je uzpůsobeno tak, aby se dokázalo vyrovnat s krátkými obdobími vzrušení nebo stresu. V přírodě obvykle trvají stresové situace jen krátce, poté se tělo i mysl vrátí do normálního klidového stavu. Ovšem v moderním životě plném neustálých tlaků a napětí je příležitost k tělesnému odreagování relativně malá. A tak se člověk různých forem rozrušení zbavuje mnohem obtížněji.

Pokud se neustále pohybujeme ve stresových situacích (např. náročném zaměstnání), jsme vystaveni dlouhodobému stresu. Ten pak může vést ke vzniku různých onemocnění - např. vysokému tlaku, k onemocnění srdce, migréně, bolestem hlavy a úzkostným stavům. Nejúčinnějším způsobem jak čelit stresu a předcházet těmto nemocem, je najít si čas na pravidelný odpočinek (relaxaci). Může být "aktivní" například formou meditace, tělesného pohybu nebo různých cvičení rytmického dýchání. Pasivní relaxací pak může být poslech hudby, čtení knihy nebo příjemná masáž.

Když projdeme internet, nalezneme velký cenový rozptyl u konkrétních masáží. Mějme ale na paměti, že většinou je cena odpovídající službě. Pokud si chceme masáž vychutnat v příjemném prostředí, na čistém prostěradle, být masírováni s kvalitním olejem a odborníkem, který rozumí své práci, jen těžko se může cena pohybovat pod hranicí 400 Kč na hodinu. Samozřejmě záleží i na druhu masáže, s čímž souvisí třeba množství spotřebovaného oleje, ale udržování dokonalé hygieny (zahrnující nejen výměnu prostěradla a přikrývky po každé masáži) není levnou záležitostí. Záleží tedy na nás, zda-li dáme přednost ceně nebo službě jako takové.

KLASICKÁ RELAXAČNÍ MASÁŽ

Klasická relaxační masážMasáž je jedním z nejstarších léčebných a relaxačních prostředků. Již v dřívějších dobách lidé třením částí těla odstraňovali únavu a zmírňovali bolest. Dnes existuje mnoho druhů masáží podle typu zaměření. Každý hmat má svůj přesný význam. Zkušený masér dokáže vnímat a reagovat na individuální rozdíly, aktuální stav a přání každého jednotlivce. Dokáže posoudit, na kterých místech je třeba použít silnější nebo naopak jemnější hmat, kterým místům se vyhnout a kterým věnovat zvýšenou pozornost. Z tohoto vyplývá, že ruční masáž je naprosto unikátní a žádný masážní přístroj ji nedokáže nahradit.

ÚČINKY MASÁŽE:

 • přináší tělesnou i duševní pohodu
 • uvolňuje blokády
 • zlepšuje prokrvení kůže
 • napomáhá regeneraci svalstva
 • ulevuje od bolesti
 • povzbuzuje krevní oběh
 • urychluje vylučování odpadních látek
 • zlepšuje přísun kyslíku

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY A ANTISTRESOVÁ MASÁŽ

Indická masáž hlavyTaké se tetelíte blahem, když vám někdo hladí nebo čechrá vlasy? Tak to bude indická masáž hlavy pro vás přímo ideální. Provádí se v sedě, přes oblečení a zahrnuje masáž hlavy, obličeje, krku a ramen. Masáž odstraňuje stres, bolesti hlavy, napětí krku a šíje. Navozuje pocit duševní pohody a celkově harmonizuje organismus.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kamenyPři této masáži se na tělo přikládají oblé kameny nahřáté v teplé lázni. Lávové kameny mají silnou energetickou vibraci a výborně akumulují teplo. Dopřejte si jedinečnou relaxaci a uvolnění s touto luxusní masáží, budete maximálně spokojeni.

HAWAJSKÁ MASÁŽ LOMI-LOMI

Hawajská masáž LOMI-LOMIJe právem nazývána perlou mezi masážemi. Jde o celotělovou masáž prováděnou hlavně předloktím a lokty s využitím váhy těla maséra. Použitím kokosového nebo jiného exotického oleje dosáhneme velmi intenzivního smyslového zážitku s vysokým léčebným a relaxačním účinkem.
Vedle relaxačních masáží musíme zmínit i masáže, které řeší konkrétní pohybové problémy. Zkušený fyzioterapeut by Vám měl být schopný poradit, která masáž bude pro Vás tou nejvhodnější a zároveň Vám doporučit i cviky, které Vám pomohou zbavit se bolesti. Ani masáž není všelék a pokud celý den trávíte u počítače, bez cvičení bude masáž jenom krátkodobou úlevou od vaší bolesti krku.

KINEZIOTAPING

KineziotapingZakladatelem kineziotapingu byl v 70tých letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Nalepováním elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži se pokožka zvlní a tím je umožněn zvýšený průtok krve a lymfy. Prodlužuje se uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy. Kineziotaping je velmi populární nejen ve sportovní sféře, ale také právě v rehabilitaci a regeneraci. Na rozdíl od „tejpů“ fixních nedochází k omezení hybnosti ošetřené části těla.

 UPLATNĚNÍ KINEZIOTAPINGU:

 • bolesti páteře, kloubů, šlach a svalů
 • před sportovním výkonem
 • prodlužuje účinky masáží
 • stabilizuje uvolněné blokády
 • zlepšuje průtok krve a lymfy
 • vyrovnává nesprávné držení těla
 • korekce jizev

Ať děláme cokoliv pro upevnění svého zdraví, je to určitě ta správná cesta. Hlavně je třeba si uvědomit, že mladé tělo snese opravdu hodně. Může nám tedy dlouho připadat, že na to začít „žít zdravěji“ máme ještě dost času. Bohužel ve chvíli, kdy nás zdravotní problémy donutí zamyslet se nad svou celkovou životosprávou, bývá už pozdě a často se pak zcela zbytečně spoléháme na léky a jiné podpůrné přípravky. Přitom zdravější životní styl není nic, co bychom si nemohli všichni dopřát, stačí chtít…