###message
Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

5 léčivých účinků celerové šťávy

Celer v našich končinách bohužel nepatří mezi potraviny řadící se k absolutním TOP favoritům. A to je ve své podstatě velká škoda. Listy celeru i samotný kořen totiž obsahují velké množství vitamínů, stopových prvků a dalších nezbytných látek, které patří k základním stavebním kamenům lidského organismu. Pojďme se společně podívat na 5 nejzajímavějších léčivých účinků této zázračné zeleniny, o kterých jste doposud možná neměli ani páru.

celer
celer

1. Desinfekční účinek

Celer se může pochlubit významnými desinfekčními účinky, které se projeví nejvíce při chronických zánětech a onemocnění horních cest dýchacích. Pití celerové šťávy se doporučuje zvláště při nemoci. Celerové silice totiž urychlují rozpouštění hlenu a pomáhají desinfikovat sliznice plné bakterií. V neposlední řadě také dodávají pošramocenému organismu tolik potřebné vitamíny a minerály.

2. Snižuje cholesterol

Máte problémy s cholesterolem a musíte se tudíž vzdát mastných a tučných jídel? Pak začněte konzumovat celer a pro ošetřujícího lékaře budete doslova chodícím zázrakem. Pro snížení cholesterolu se doporučuje po dobu tří týdnů pít každý den nalačno jednu sklenici čerstvé celerové šťávy. Účinky na sebe nenechají dlouho čekat.

3. Snížení krevního tlaku

Při pravidelné konzumaci celerové šťávy bylo dle nejnovějších lékařských studií prokázáno výrazné snížení krevního tlaku. Celer totiž obsahuje látky přispívající k roztažení cév a uvolňující svaly kolem tepen.

4. Přírodní antidepresivum a hypnotikum

Celer významně ovlivňuje duševní pohodu člověka, navozuje stav klidu a působí při nespavosti. Lidem trpící nespavostí se doporučuje vypít jednu sklenici celerové šťávy přibližně hodinu před spaním.

5. Detoxikační účinek

Pro vysoký obsah vitamínů a minerálů je celer považován také za významný detoxikační prostředek, který důkladně očistí tělo od nežádoucích látek a pomůže nastartovat metabolismus. Během detoxikační kúry byste měli pít celerovou šťávu po dobu 10 dnů.

 

K přípravě chutné celerové šťávy vám můžeme doporučit všestranný odšťavňovač Omega 8004. Přístroj zpracuje celer velmi šetrně tak, aby získaná šťáva byla kvalitní a zachovala všechny potřebné vitamíny.

Publikováno: 18. srpna 2013