###message
Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Bojujeme s podzimní únavou odšťavňováním

Barevné listí se přesunulo ze stromů na zem, jsou čtyři hodiny odpoledne a za okny už je tma, předpověď počasí hlásí mlhy a déšť. Do sychravého podzimu se vám ráno nechce příliš vstávat, večerní tma vás zase láká zpátky do postele.

šťávy
šťávy

Namíchejte si přírodní energetický nápoj

I když byste určitě nejraději trávili celé dny pod peřinou s velkým hrnkem čaje a dobrou knížkou, povinnosti do jara nepočkají a únavu musíte překonat. S tím vám nejvíce pomohou zdravé dobroty, které si doma snadno odšťavníte.

Ze studentských let si možná ještě pamatujete nejrůznější recepty, jak rychle získat spoustu energie na celonoční učení. Nejobvyklejší je spořádat spoustu cukru, ať už ve formě čokolády nebo slazeného kofeinového nápoje. Po nadměrném příjmu energie v podobě bílého cukru ale rychle následuje zase pokles, tedy únava.

Mnohem účinnější jsou přírodní látky obsažené v ovoci, ale i v zelenině nebo v semínkách. Nezpracované cukry jsou pro vaše tělo přirozenější než ty průmyslově získávané, proto je dokáže využít efektivněji.

Vsaďte na vitaminy

Co tedy konkrétně vhodit do odšťavňovače na podzim? Určitě by nemělo chybět ovoce nabité vitaminy – pomeranče, jablka, mandarinky nebo ananas. Svěží chuť ovoce vám připomene léto, vitaminy se pak budou hodit v boji proti podzimnímu nachlazení. Nezapomínejte ale ani na zeleninu, taková mrkev obsahuje spoustu vitaminu A, a navíc chutná skvěle.

Ovoce osvěží, zázvor zahřeje, semínka povzbudí

Inspirujte se několika oblíbenými recepty na podzimní přírodní šťávy plné života:

  • Každodenní vzpruha - 2 jablka, 1 pomeranč, kousek zázvoru
  • Citrusový koktejl – 2 pomeranče, 2 mandarinky, 1 citron, 1 grep
  • Mrkvová svačinka - 8 mrkví, 1 jablko, 1 citron, kousek zázvoru

Do odšťavňovače se nebojte nasypat i trochu slunečnicových semínek, obsahují hodně hořčíku, který je spolu s vitaminy jedním z nejsilnějších bojovníků s únavou.

Publikováno: 24. listopadu 2013