###message
Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Jak na to s horizontálním odšťavňovačem: Banánová zmrzlina s čokoládou

Léto je sice ještě daleko, ale to nevadí, na zmrzlinu už je teplo dost. Souhlasíte?

banánová zmrzlina s horizontálním odšťavňovačemUž jste se svým horizontálním šnekovým odšťavňovačem zkoušeli funkci homogenizace? Díky ní si můžete doma vyrobit těstoviny, ořechová másla nebo dětský příkrm, a samozřejmě také zmrzlinu. Banánová je snad vůbec nejlepší, tak do toho!

 

Suroviny

2 vyzrálé banány, 1/4 hrnku strouhaného kokosu, 60 g strouhané čokolády

Jak připravit odšťavňovač?

Vyndejte odšťavňovací síto a na jeho místo dejte homogenizační pouzdro. To je celé.

Postup

  • Umístěte uzavíratelnou plastovou nádobu pod odšťavňovač tak, aby byla pod vývodem šťávy i odpadu (zpracovávané banány budou odcházet vývodem odpadu, ale trochu mohou odkapávat i vývodem šťávy).
  • Zapněte odšťavňovač a zhomogenizujte čerstvé nemražené banány.
  • Vzniklou banánovou kašičku smíchejte přímo v nádobě s čokoládou a kokosem, uzavřete a dejte na několik hodin do mrazáku.

Hotovou zmrzlinu můžete těsně před konzumací dozdobit barevným nebo ořechovým posypem, polevou apod., nebo ji dochutit sirupem v případě, že preferujete sladší chuť. Banánová zmrzlina je ale tak akorát sladká i bez jakýchkoli sladidel!

šnekový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-707
šnekový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-707

Naše tipy

Pro výrobu zmrzliny jsou vhodné všechny horizontální šnekové odšťavňovače, které mají ve výbavě homogenizační pouzdro, například Sana 707 nebo Vidia Juicer.

Kromě toho najdete pár odšťavňovačů s touto funkcí i mezi vertikály - vybavení na zmrzlinu má Omega Mega Mouth a Kuvings 9500 Exclusive.

 

Publikováno: 18. dubna 2018