###message
Novinka!
Zavřít okno

Jak nenaletět?

Uvažujete o koupi odšťavňovače pod stromeček? Dejte si pozor, co kupujete a nenechte se zmást populárním trikem prodejců, kteří sázejí na to, že posuzujete kvalitu produktů hlavně podle značky a ceny. Trh je v roce 2019 přímo zahlcený spotřebiči, které se cenově tváří jako prémiové, a přitom jde o produkty nízkonákladové výroby. Pomůžeme vám je rozpoznat.

Jak nenaletět?
Jak nenaletět?

Nejdražší neznamená nejlepší?

Dnes se nemůžeme spolehnout na to, že nejvyšší cena zaručuje kvalitu. Nejeden prodejce dávno odhalil typické nákupní chování zákazníka a přizpůsobil tomu svou prodejní strategii. Jak? Levné výrobky vydává za prémiové zarovnáním, nebo dokonce překonáním ceny skutečných prémiových produktů.

Trik s předražováním levných produktů

Jak je možné, že my jako zákazníci skočíme na trik s předraženými přístroji, které přitom pocházejí z nízkonákladové výroby? Málo přemýšlíme? Tak to není.

  1. Je přirozené, že vysoká cena v nás automaticky budí dojem něčeho extra.
  2. Pokud jde o značku, kterou dobře známe a považujeme ji za důvěryhodnou, nevidíme důvod dávat prostor pochybnostem.

Způsobem založeným na těchto dvou skutečnostech se prodává tolik domácích spotřebičů, že pro běžného zákazníka je téměř nemožné je rozpoznat. Za přístroj, jehož skutečná hodnota je směšně nízká, tak klidně dáme tisíce nebo dokonce desetitisíce.

Cesta nekvalitního odšťavňovače k vám domů

Nízkonákladová výroba znamená pro značky nulovou investici do vývoje. Pro mnohé z nich je po všech stránkách výhodnější oslovit továrnu, která vyprodukuje stovky nízkonákladových spotřebičů ročně.

  • Z hotových přístrojů si tu vyberou ten, který se jim hodí do sortimentu, a už ho jen opatří svým logem. Cenu nastaví podle zavedenosti značky.
  • O novém spotřebiči se pak dozvíte z reklamy nebo na něj běžně narazíte v elektru či na internetu.

Negativních recenzí se prodejci zas tak neobávají. Zavedená značka nějakou tu kritiku snese a většina zákazníků se stejně neozve.

Jak nenaletět? Před nákupem si ověřte původ

Piďte se u prodejců po původu odšťavňovače, který se chystáte koupit. „Nevím“ nebo „nejsem si jist, ale je super, hodně se prodává“ není odpověď. Taky mějte na paměti, že ne všechno, co je z Asie, je šunt. V případě elektroniky z Jižní Koreje a Japonska jde o pravý opak – vlastně si nemůžete vybrat lépe.  

Obchody se specializací

Vůbec nejlepší je, když své těžce vydělané peníze dáte rovnou do přístroje od specializovaného prodejce. Když dnešní prémiový odšťavňovač stojí stejně nebo i méně než neprémiový, není o čem dlouze přemýšlet.

  • Podstatou specializace není rychlý zisk za každou cenu, ale kvalita produktů a tím i spokojený zákazník, který v příštích letech přirozeně doporučuje odšťavňovač svým přátelům.

Specializovaných prodejen není mnoho, protože úzké zaměření vyžaduje zápal a ochotu ponořit se do oboru skutečně do hloubky. Na rozdíl od běžné prodejní sítě tu máte na výběr z prověřených přístrojů, které prodejce používá, dokonale zná a umí doporučit ty nejvhodnější podle vašich požadavků.

Vaši spokojenost zajišťuje i nadstandardními zárukami, vždy dostupným servisem a schopností odpovědět na ty nejdetailnější otázky. Zajímá vás, jestli budou s tím červeným odšťavňovačem pěnit jablka? A co když budete po 6 letech od nákupu potřebovat radu s odšťavňováním rybízu? Není problém se ozvat.

Jak si vybrat kvalitní odšťavňovač

Publikováno: 6. prosince 2019