Hledáte odšťavňovač na rybíz, maliny, aronii?
Zavřít okno

Odšťavňovač Angel Juicer a ovoce: Podívejte se, kolik odpadu nám zbylo z celého ananasu

Dvouhřídelový odšťavňovač Angel Juicer je machr na listovou a kořenovou zeleninu. Dokonalou výtěžnost vám ale předvede i při lisování ovoce. Přesvědčte se a zjistěte, jak to udělat, abyste dosáhli stejného výsledku!

ananas a angel

Co dostanete z jednoho ananasu, pokud ho odšťavníte s Angel Juicerem? Půl litru šťávy a miniaturní hromádku odpadu.

Ohromující výtěžnost a nedostižná chuť

Chápeme, že majitelé odšťavňovače Angel na něj nedají dopustit – dává ohromující výtěžnost a je bezkonkurenční i v chuti šťávy. Je ale pravda, že na rozdíl od šnekových odšťavňovačů není až tak univerzální. Nemůžete do něj bezhlavě házet cokoli, co vás napadne, tady kousek jablka, teď tři jahody, hurá tam se špenátem a mrkví a nakonec ještě kiwi. Podobnou volnost vám umožní právě jedině šnekové odšťavňovače.

Znamená to, že si s Angelem musíte ovocné šťávy odepřít? Ani náhodou! Jen musíte vědět, jak na to. Rozhodli jsme se vám ukázat, jak odšťavňovat ananas, který platí za nejzáludnější ovoce.

ananasová šťáva
ananasová šťáva

Neodšťavňujte přezrálý ananas

Obecně všem odšťavňovačům vadí přezrálé suroviny, ale odšťavňovači Angel obzvlášť. V obchodě si vyberte ananas, který je zvenku zelený a při zmáčknutí je pevný. Uvnitř by měl být žlutý (což tedy poznáte až po rozkrojení, my víme) – nahnědlost svědčí o pokročilé zralosti a takový ananas raději normálně snězte.

ananasová šťáva
ananasová šťáva

Nakrájejte ananas na malé kousky

Abyste získali luxusní šťávu bez zaškobrtnutí, nakrájejte ananas na malé kostičky. Doporučujeme rozměr cca 2x2x2 cm.

ananas a angel
ananas a angel

Nelekejte se pěny

Ananas při odšťavňování na Angel Juiceru hodně pění, ale nebojte se toho. Je to dáno jeho konzistencí. Pokud vám pěna vadí, po odšťavnění ji přeceďte přes jakékoli kuchyňské sítko. Šťáva je ale v každém případě vynikající!

pěchovací zátka Angel Juicer
pěchovací zátka Angel Juicer

Pěchovací zátka s těsněním je nutností

Malý silikonový kroužek, který obepíná konec speciální pěchovací zátky, je sice malý, ale šikovný. Až neuvěřitelným způsobem vám usnadní odšťavňování jakéhokoli ovoce. Funguje jako píst, který pomáhá hladce odvádět šťávu a drť přes síto, místo aby se vám obojí vracelo do plnicí trubice. Vyvarujte se ale spěchu a příliš silnému tlačení, to nedělá dobře žádnému odšťavňovači a v nejhorším případě jej můžete i poškodit (šťáva může zatéct do motoru). Tato pěchovací zátka není součástí základního balení, proto je třeba si ji dokoupit v sekci náhradních dílů.

Víte, že...? Jestliže máte Angel Juicer od nás, dostanete zátku za zvýhodněnou cenu, stejně jako veškeré ostatní příslušenství.

hrubé síto Angel Juicer
hrubé síto Angel Juicer

Potřebujete hrubé síto?

Pokud si dokoupíte také hrubé síto, uděláte ze svého Angel Juicera prakticky plnohodnotný odšťavňovač ovoce (včetně broskví, meruněk a malin) a dalších měkkých surovin, například rajčat. Na nějaké příležitostné ovocné odšťavňování se bez něj obejdete, ale rozhodně se vyplatí každému, kdo si chce dopřávat ovocné šťávy – zejména z tropických plodů – pravidelně. Hrubé síto všechno urychlí a zjednoduší. Ke koupi opět v sekci náhradních dílů.

Nemáte Angel Juicer doma, ale zaujal vás? Přečtěte si o něm víc, včetně podrobného hodnocení po našem osobním testování.

odšťavňovač Angel Juicer

Publikováno: 5. února 2018