Hledáte odšťavňovač na rybíz, maliny, aronii?
Zavřít okno

Odšťavňovač, smoothie maker, nebo mixér?

Při své práci se často setkáváme s tím, že lidé neznají rozdíl mezi odšťavňovačem a mixérem. Nelze se tomu divit – po té spoustě reklam, ve kterých kdejaký Helmut prezentuje mixér jako skvělý odšťavňovač. Jak to vlastně je?

odšťavňovač nebo mixér?

Co je odšťavňování? Při odšťavňování se odděluje šťáva od nerozpustné vlákniny. Výsledkem je chutná, snadno stravitelná šťáva, ze které si tělo vezme až 4x více vitamínů než z celých plodů. Je ideální ve chvíli, kdy vám schází energie, nebo potřebujete posílit imunitu.

Co je mixování? Při mixování mixujete suroviny společně s vodou či jinou tekutou složkou. Je možné kombinovat různé druhy surovin, jako je ovoce, semena, ořechy, jogurt. Výsledkem je smoothie, skvělá zdravá svačinka, která vás dobře zasytí.

Co to znamená? Stejně jako odšťavňovač neudělá šťávu z ořechů, medu či jogurtu, tak mixér neodšťavní jablka, mrkve, pomeranče, nebo salát. Ale jak šťáva, tak smoothie mají své výhody. Obojí je chutné a zdravé, a je jen na vás, co zrovna potřebujete, nebo na co máte chuť.

Čerstvá šťáva je lék, smoothie zdravá svačinka

Rozdíl mezi odšťavňováním a mixováním už znáte. Jaký je tedy rozdíl mezi čerstvou šťávou a smoothie?

Čerstvá šťáva

  • dodá tělu pořádnou dávku vitamínů
  • působí proti únavě
  • posiluje imunitní systém
  • má pozitivní účinky na psychiku
  • revitalizuje tělo už na buněčné úrovni!

Smoothie

  • zdravá svačinka, kterou můžete nahradit i hlavní jídlo
  • ideální snídaně, když nestíháte
  • zasytí na delší dobu
  • dodá živiny před nebo po tréninku

Co tedy vybrat: odšťavňovač, smoothie maker, nebo mixér?

Abyste byli s přístrojem spokojení, je nutné pořídit si jej podle toho, na co ho budete nejčastěji používat.

šnekový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-808#1 Odšťavňovač

Čerstvé šťávy jsou nejlepší možností, jak každý den dostat do těla spoustu vitamínů a tím zásadně vylepšit své zdraví. Neměli byste ale zapomínat, že šťávy nenahrazují jídlo, a proto by po chvíli měla následovat vaše obvyklá snídaně. Jinak budete mít brzy hlad… Výjimkou jsou dny, kdy nahrazujete denní jídlo šťávou záměrně v rámci očisty. Pro využití v domácnosti se nejlépe hodí šnekové odšťavňovače, které zvládnou odšťavnit veškeré ovoce i zeleninu včetně listové, a to s vysokou výtěžností.

 

smoothie maker Nutribullet#2 Smoothie maker

Ranní smoothie nahradí snídani a skvělá chuť ovoce, jogurtu, mandlí a medu vás pohladí na duši. Pro přípravu těchto nápojů jsou skvělé smoothie makery, kterých je dnes na trhu spousta – Nutribullet, Sencor, Catler aj. Maximálně vám usnadní práci - mixujete přímo v nádobě „mix and go“, kterou pak jen zavíčkujete a můžete si vzít s sebou do práce. Jen pozor na příliš kalorické nebo přeslazené mixy!

 

domácí mixér Vitamix Pro 750#3 Mixér

Kdo chce připravovat smoothies pro celou rodinu a využívat mixér i v kuchyni jako pomocníka při vaření, je na místě si připlatit a pořídit si pořádný kvalitní mixér, jako je například Vitamix nebo BlendTec. S pomocí takového mixéru pohodlně připravíte i polévky, omáčky, pomazánky, ořechová másla a další. Suroviny se rozmixují vždy zcela dohladka. Standardní domácí mixér má zkrátka daleko širší využití a zvládne mnohem větší zátěž než malé personal blendery a smoothie makery, které nejsou na podobný zápřah v kuchyni stavěné.

Ve výsledku je jedno, který z přístrojů si pořídíte

Jak odšťavňováním, tak mixováním rozhodně pro své tělo uděláte něco dobrého a každý krok k lepšímu zdraví se počítá. A stejně je nakonec nejdůležitější, abyste si hlavně pochutnali! Můžete si pořídit klidně obojí… :)

Pokud už máte jasno, který přístroj se vám bude nejvíc hodit, koukněte do našeho e-shopu, kde najdete ty nejkvalitnější šnekové odšťavňovače, pořádné mixéry i smoothie makery. Neprodáváme nic, co nevyhovuje nám samotným!

Tip: Objednejte si našeho tištěného průvodce výběrem odšťavňovače zdarma, kde najdete naše zkušenosti a rady, co při výběru sledovat, a tipy na ty nejlepší odšťavňovače i mixéry!

Publikováno: 11. prosince 2017