Hledáte odšťavňovač na rybíz, maliny, aronii?
Zavřít okno

Připravte si těstoviny, sorbet a jídlo pro děti za méně než pár minut

Sana Juicer EUJ-707 není jen odšťavňovač. V novém videu vám ukážeme 8 dalších možností, jak ho využít. Připravili jsme pro vás také přehledné shrnutí.

Podívejte se na video

Nejspíš už víte, že Sana Juicer EUJ-707 neslouží jen k výrobě ovocných a zeleninových šťáv. Podívejte se proto na naše video, kde uvidíte jednoduchý postup, jak si všechny zmíněné dobroty připravit.

Pokud se vám automaticky nezobrazí české titulky, můžete je aktivovat klepnutím na ikonu ve tvaru obálky, kterou najdete na liště pod videem. Níže v článku vás potom čeká malé shrnutí všech možností přípravy potravin s odšťavňovačem Sana EUJ 707.

Dětská výživa

Jednoduše vyměníte odšťavňovací síto za homogenizační pouzdro a poté naládujete plnicí trubici odšťavňovače předem uvařeným masem a zeleninou. Zhruba za minutu máte dětskou výživu v konzistenci šťouchaných brambor. Pokud byste chtěli docílit hladší konzistence, použijte také nástavec pro zmrzlinu a ořechová másla.

Zkuste kombinaci vařených brambor, mrkve, celeru a kuřecího nebo krůtího masa.

Baby food from Sana EUJ-707
Baby food from Sana EUJ-707

Přesnídávka

Při přechodu dítěte z tekuté stravy na pevnou využijete přístroj skutečně na maximum. Kromě příkrmů v něm stejně snadno připravíte i ovocné přesnídávky plné vitamínů. Nejlepší na tom je, že odšťavňovač je tak tichý, že ho můžete používat, i když dítě zrovna spí.

Vyzkoušejte přesnídávku z kiwi, jahod, banánu, jablka a hrušky.

Oříšková másla

Burákové i jiná oříšková másla jsou velmi dobrá a zároveň zdravá. Samozřejmě hlavně tehdy, když si ho připravíte doma bez přidaného cukru a “éček”. Stačí vám k tomu opražené arašídy a arašídový olej. Obejdete se i bez oleje, pak ale musíte buráky nechat projet přístrojem zhruba čtyřikrát.

Smíchejte v misce ořechy (máslo lze připravit nejen z arašídů, ale i z kešu nebo vlašských ořechů) s olejem a zbytek už nechte na přístroji. Je-li výsledná hmota příliš tuhá, přidejte ještě trochu oleje nebo projeďte pastu odšťavňovačem vícekrát, dokud nebude mít požadovanou konzistenci. Výsledné máslo můžete také ochutit medem.

Lisování oleje

Pro výrobu ořechových másel si ale snadno vyrobíte i vlastní olej. Je to možné díky novému nástavci pro lisování oleje, který zpracovává lněná, sezamová, dýňová a slunečnicová semínka. Do másla můžete ale přidat i klasický slunečnicový olej, nemusíte mít hned arašídový nebo vlašský. S domácím lisováním ovšem máte jistotu, že je váš olej čerstvý a plný vitamínů. Ten je potom vhodný pro rychlou spotřebu, protože právě tehdy má maximum nutričních hodnot.

Nelisujte olej do zásoby ani ho nepoužívejte na vaření - byla by ho škoda! Přidávejte ho do pokrmů až poté, co je sundáte ze sporáku.

Těstoviny

K modelu Sana Juicer EUJ-707 dostanete tři nástavce, se kterými připravíte špagety, široké a vlasové nudle téměř lusknutím prstu - to je za méně než minutu!

Smíchejte 200 g mouky, 2 vejce a špetku soli. Uhnětené těsto rozdělte na tři malé válečky, vložte do přístroje a je to!

Mandlové mléko

Příprava oblíbené veganské suroviny není vůbec složitá - zabere vám zhruba 5 minut. Neoloupané mandle musíte předem alespoň na 8 hodin namočit do vody. Při samotné výrobě mléka je nasypete do přístroje a výsledkem prvního zpracování bude trochu šťávy a více drti.

Ve druhé fázi smíchejte získanou drť s vodou, aby vznikla směs podobná ovesné kaši. Na 200 g mandlí použijte zhruba sklenici a půl vody. Směs znovu dejte do odšťavňovače a mandlové mléko je hotové!

Při výrobě mandlového mléka používáme běžné odšťavňovací síto, nikoli homogenizační pouzdro, jako je tomu v případě přípravy ostatních potravin.

Mletí kávy

Čerstvě mletá káva má skvělou chuť a navíc provoní celou kuchyň! A jednou z funkcí Sana Juiceru EUJ-707 je právě i mletí kávy, ale připravte se, že výsledek nebude tak dokonalý jako z profesionálního mlýnku. EUJ-707 nabízí o něco hrubší mletí.

Při mletí kávy je nejdůležitější pomalé plnění - vhoďte do přístroje maximálně polévkovou lžíci zrn, počkejte, až se umele a pak teprve vhoďte další.

Sorbet
Sorbet

Sorbet

Nejlepší a nejzdravější letní osvěžení opět připravíte za méně než minutu. Stačí vytáhnout z mrazáku mražené ovoce (a musí být opravdu zmrzlé, jinak místo sorbetu získáte kaši) a hodit ho do přístroje.

Velké kusy zmrzlého ovoce (například celé jahody) vhazujte pomalu, jinak byste mohli přístroj zahltit. Hotový sorbet můžete dochutit medem.

Publikováno: 13. března 2015