Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Rychlý tip, jak na kašel

Náhle vás přepadl kašel nebo pokašláváte už delší dobu a nevíte, jak byste se z toho dostali, protože nic nezabírá? Zkuste ananas!

Studie ukázaly, že ananas je v boji proti kašli 5x efektivnější než léky dostupné bez lékařského předpisu a že se po jeho „užívání“ zbavíte potíží až 4,8x rychleji! Jak je to možné?

V ananasu najdete mocný enzym bromelain, který:

  • ředí hlen a usnadňuje vykašlávání
  • zmírňuje záněty a otoky sliznic
  • likviduje bakterie
  • uklidňuje podrážděný krk

Ananasová šťáva vám tak pomůže nejen při kašli, ale i při „obyčejném“ nachlazení, které je doprovázeno rýmou, ucpaným nosem a zimnicí – zmírní průběh a urychlí jeho léčbu. V ananasu najdete také spoustu vitamínu C a to je další významný pomocník v boji proti jakékoli nemoci.

Přihoďte tedy ananas do odšťavňovače společně s dalšími oblíbenými surovinami (a ideálně přidejte ještě špetku chilli, med, citron a trochu soli) nebo ho odšťavněte jen tak samotný a popíjejte každý den až do vymizení příznaků. Další podmínkou je samozřejmě řádný pitný režim a tělo v teple!

Pozor! Ananasové šťávě se raději vyhněte, pokud máte žaludeční vředy nebo jaterní a ledvinové potíže. Některé zdroje doporučují nekonzumovat ananas také během těhotenství.

jak se zbavit kašle
jak se zbavit kašle
Publikováno: 19. ledna 2016