###message
Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Testovali jsme: Odšťavňování rybízu se Sanou Supreme

Konečně nám dozrál rybíz a my jsme si mohli ověřit to, co jsme si mysleli už předtím: že Sana Supreme EUJ-727 bude na rybíz hodně dobrá. Možná nejlepší. Jak to dopadlo?

odšťavňování rybízu
odšťavňování rybízu

A máme tu další testovací video z naší jihočeské kanceláře: odšťavňujeme rybíz s novou Sanou Supreme EUJ-727, o které řada z vás uvažuje. Vyplatí se za tu cenu? Dan ji otestoval s rybízem z obchodu i ze zahrady. Jedna várka byla čerstvější, druhá zralejší, rozdíl byl i ve velikosti bobulí. Video má jen 5 minut, ale kdo si radši čte, pro toho máme souhrn zde:

rybííz
rybííz

Co nejčerstvější rybíz

Nejlepších výsledků dosáhnete, když odšťavníte rybíz co nejdříve po sklizni, což se ukázalo i při našem testování. Nic nového, to platí pro všechno ovoce a zeleninu.

rybíz 1
rybíz 1

Neotrhávejte stopky

Když odšťavňujete rybíz s horizontálním odšťavňovačem, bobule mohou zůstat na stopkách. To je hlavní výhoda oproti vertikálním odšťavňovačům - s těmi je samotné odšťavňování rybízu sice rychlejší, ale stopky musí dolů, jinak ucpávají vývod odpadu.

rybíz
rybíz

Vložte hrubé síto

Rybíz obsahuje hodně pektinu, takže je šťáva hustější. Pomozte jí použitím hrubého síta, které má větší otvory. Odšťavňování bude plynulejší.

rybíz 4
rybíz 4

Rybíz se vrací

Můžeme při odšťavňování rybízu narazit na nějaký problém? Ano a může za to opět vysoký obsah pektinu. Ten občas způsobí, že se lisovaný rybíz začne vracet zpět do plnicí trubice. Jakmile uvidíte, že se sloupec v trubici zvyšuje, přestaňte na chvíli dávkovat. Malá pauza pomůže.

rybíz 3
rybíz 3

Rychlost 2

Možnost měnit rychlost je v případě rybízu velká výhoda. Sana Supreme má 4 rychlosti, rybíz odšťavňujte ideálně na rychlost 2. Ta se při testování ukázala jako optimální. Podle situace můžete zpomalit nebo zrychlit, ale rybízu obecně vyhovuje nižší rychlost.

rybíz 727
rybíz 727

Je Sana Supreme nejlepší odšťavňovač na rybíz?

Ano!

  • není nutné otrhávat stopky
  • široká násypka usnadňuje plnění
  • možnost měnit rychlost znamená možnost přizpůsobit se různé kvalitě rybízu
  • odšťavňovač se neucpává, odšťavňování je plynulé
  • pokud odšťavňovač nestíhá, stačí malá pauza v plnění (několik sekund)

Verdikt: I když jsou vertikální odšťavňovače na bobuloviny obecně lepší, v případě rybízu bychom dali přednost horizontální Saně Supreme - a to proto, že si ušetříme práci s otrháváním ze stopek a vyhneme se starostem s ucpaným vývodem odpadu. I to čištění na konci bude jednodušší.

VIDEOTEST: Odšťavňovač Sana Supreme EUJ-727 a rybíz

5 minut

Otázky a poradenství

800 110 990 (Po-Čt 8-16:00, Pá 8-13:00)
cz‌‌M‌‌eujuicers.com

odšťavňovač Sana Supreme
odšťavňovač Sana Supreme
Publikováno: 14. července 2020