###message
Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Už se vám přejedly švestkové knedlíky? Připravte si švestkovou šťávu!

Nevíte si rady, co s letošní úrodou švestek? Pokud už vám švestky nechutnají v koláčích ani v knedlících, natož jen tak samotné, odšťavněte si je! Čerstvá šťáva ze švestek je skvělý způsob, jak do sebe dostat všechny prospěšné látky bez nutnosti přidávat cukr nebo alkohol. Přečtěte si o švestkách něco více a inspirujte se našimi recepty.

Švestky zlepšují trávení a chrání před rakovinou

Švestky jsou příbuzné s broskvemi a nektarinkami, mají malý obsah kalorií a tuku i nízký glykemický index. To znamená, že byste je měli zařadit do jídelníčku, pokud se snažíte snížit svoji váhu. Díky obsahu důležitých vitaminů a minerálů navíc prospívají vašemu zdraví.

Jaké jsou jejich nejdůležitější účinky?

  • úleva od zažívacích problémů
  • ochrana před infarktem
  • ničení rakovinotvorných buněk
  • prevence cukrovky
  • silnější kosti
  • zlepšení paměti

Pokud si švestky kupujete na trhu nebo v obchodě, vyberte si takové, které nejsou ani příliš tvrdé, ani příliš měkké. Na barvě tolik nezáleží, některé odrůdy jsou totiž více modré, jiné spíše do červena.

Nechte se překvapit chutí švestkové šťávy!

Šťáva ze švestek v sobě obsahuje všechny důležité látky, a navíc má lahodnou chuť. Hodí se do ovocných receptů, ale klidně ji můžete zkusit zkombinovat i se zeleninovou šťávou!

Ranní budíček

5-10 švestek
3 jablka
2 grepy

Odpolední svačina

hrst švestek
červená řepa
5 mrkví
1/2 citronu

Večerní koktejl

5 švestek
hrst lesních plodů
hrst třešní
led

Plum juice
Plum juice

Poznejte chuť švestek v podobě, jak ji ještě neznáte! Uvidíte, že po knedlících ani koláčích plných nezdravých tuků a cukrů se vám stýskat nebude. Odšťavňování je totiž nejchutnější a zároveň nejzdravější cestou konzumace ovoce a zeleniny.

Publikováno: 16. září 2014