###message
Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

3 vertikální šnekové odšťavňovače, které bychom doporučili svým přátelům

Před pár týdny jsme oslovili všechny naše evropské partnery s otázkou, který vertikální šnekový odšťavňovač je jejich nejoblíbenější. Ne který je nejlepší a nejprodávanější, ale ten, který by oni osobně doporučili svým přátelům nebo si ho sami pořídili, pokud by doma žádný neměli.

3 vertikální šnekové odšťavňovače, které bychom doporučili svým přátelům
3 vertikální šnekové odšťavňovače, které bychom doporučili svým přátelům

Z odpovědí, které jsme od partnerů obdrželi, jsme se rozhodli odtajnit vám tři nejčastěji zmiňované odšťavňovače. Na výsledky se můžete podívat ve videu nebo si přečtěte rychlé shrnutí:

test odšťavňovače Kuvings
test odšťavňovače Kuvings

#3 Odšťavňovač Kuvings EVO 820

Kuvingsu s velkým plnicím otvorem patří 3. místo. Přišel na trh tento rok (2018).

 • Někteří naši partneři, kteří obecně mají značku Kuvings v oblibě, jmenovali tenhle přístroj proto, že opravdu rychle odšťavňuje. Je pravda, že když jsme testovali rychlost odšťavňování s vícero vertikálními odšťavňovači, tenhle zpracoval ovoce a zeleninu až dvakrát rychleji.
 • Navíc oproti starším verzím vypadá moderněji a odšťavňovací komora je více odolná, zpevněná.
 • Sporným bodem je propadlo v plnicím otvoru, které vídáme spíš u komerčních přístrojů.
 • Propadlo zajišťuje bezpečnost při odšťavňování a díky němu nemusí mít odšťavňovač další ochranné prvky, které by vás při obsluze mohly obtěžovat (například čepel v plnicí trubici, která kromě prostrčení ruky brání i samospádu větších kousků surovin a musíte je pěchovat).
 • Někteří si propadlo pochvalují, jiní ho považují za nepraktické, stejně jako Dan, který vám svůj postoj objasňuje ve videu.
test odšťavňovače Omega Mega Mouth
test odšťavňovače Omega Mega Mouth

#2 Odšťavňovač Omega Mega Mouth

Další poměrně nový odšťavňovač dali někteří partneři na 1. místo. Konstrukcí i systémem lisování je velmi podobný Kuvingsu EVO.

 • Vyniká velkým plnicím otvorem, rychlostí odšťavňování a solidním výkonem.
 • Důvod, proč přeskočil Kuvings, je hlavně v ceně. Za méně peněz dostanete téměř to samé, navíc ještě se sítem na smoothies a pouzdrem na homogenizaci v základním vybavení (zmrzlina, ořechová másla, příkrmy).
 • Oproti Kuvingsu nemá Mega Mouth propadlo, zato má tu bezpečnostní čepel, kterou jsme zmiňovali výše a která znamená více pěchování při vhazování větších kusů ovoce a zeleniny. Přesto si Dan toto jednodušší provedení pochvaluje a ve videu se podrobněji dozvíte proč.
test odšťavňovače Sana 828
test odšťavňovače Sana 828

#1 Odšťavňovač Sana Juicer EUJ-828

Většina partnerů se shodla na tom, že nejspíše by svým přátelům doporučila odšťavňovač Sana 828.

 • Oproti Kuvingsu a Mega Mouthu je sice pomalejší, ale bohatě vám to vynahradí neskutečná kvalita šťávy a ta byla pro většinu partnerů přece jen důležitějším kritériem než rychlost. Dokonce i mrkvová šťáva je čistá skoro jako voda, neobsahuje téměř žádnou vlákninu a díky tomu v ní nezaznamenáte žádné stopy hořkosti. Naopak je výtečně sladká.
 • Sana 828 jakožto nástupce Sany 808 přichází také s mnohými vylepšeními, které odšťavňování zpříjemňují a zvyšují výtěžnost.
 • Ve videu Dan osobně adoruje hlavně inovovaný plnicí otvor, který shledává daleko praktičtějším při vhazování jeho oblíbeného baby špenátu.
 • V ceně máte i hrubé síto a pouzdro na sorbet a jako velkou výhodu připomínáme i doživotní servis zdarma.

Znovu připomínáme, že tohle sice jsou jedny z nejlepších odšťavňovačů na trhu, ale nemusí být nutně nejlepší i pro vás. Partneři uváděli v anketě přístroje, které přirostly k srdci jim osobně. Jejich i naše preference vycházejí z toho, že nám prošlo rukama opravdu mnoho přístrojů, s nimiž odšťavňujeme a navíc je servisujeme. Proto máme s čím porovnávat. Je na vás, jestli se inspirujete, nebo si oblíbíte jiného favorita.

VIDEO: Nejoblíbenější vertikální odšťavňovače

Dan vám ve videu ukáže vítěze naší interní evropské ankety a ke každému z nich poví pár slov k tomu, proč se budou (nebo nebudou) líbit i vám.

Nevíte si rady? Napište, zavolejte

Pokud vám dělá problém zorientovat se v nabídce, ozvěte se nám a vybereme ten pravý odšťavňovač společně.

Zelená linka zdarma: +420 800 110 990
E-mail: cz‌‌M‌‌eujuicers.com

Publikováno: 14. listopadu 2018