Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Citrusovače: Odšťavňujte pomeranče a grepy bez loupání

Vystačili byste si při odšťavňování jen s pomerančovou šťávou? Pak pro vás citrusovač bude pohodlnější než odšťavňovač. Vyhnete se loupání, čištění bude rychlejší a ještě k tomu ušetříte, protože citrusovače jsou levnější.

citrusovače
citrusovače

Jen překrojit a hned lisovat

  • Citrón, pomeranč nebo grep stačí jen překrojit a rovnou přiložit k lisovacímu hrotu.
  • Je celkem jedno, jaký typ citrusovače si vyberete, protože snadné a rychlé je to se všemi.
  • V kvalitě šťávy také nejsou výraznější rozdíly, je stejně skvělá a bez pěny jako z elektrických šnekových odšťavňovačů.
  • S čištěním je to podobně snadné, díly všech typů stačí opláchnout pod tekoucí vodou.
elektrický citrusovač Hurom
elektrický citrusovač Hurom

Elektrické citrusovače

Elektrický citrusovač má lisovací hrot, který sám rotuje. Při lisování přidržujete překrojený citrus buď rukou, nebo sklápěcí pákou. Záleží na tom, jaký citrusovač máte. Ať tak či onak, netlačte moc, abyste si do šťávy nenakrouhali i hořkou dužinu. Některé citrusovače mají jediný hrot pro všechny druhy citrusů, s jinými dostanete hroty ve dvou nebo třech velikostech. Jakému vybavení dáte přednost, je jen na vás.

mechanický citrusovač Sana
mechanický citrusovač Sana

Mechanické citrusovače

Mechanický (ruční) citrusovač má pevný lisovací hrot, který se neotáčí. Šťávu vylisujete přiložením citrusu na hrot a stlačením ruční páky dolů. Není třeba žádného velkého úsilí, mechanismus vyvine většinu tlaku za vás. Pro co nejvyšší výtěžnost stlačujte páku plynule. Čištění citrusovačů jakéhokoli typu je snadné, ale s mechanickými je to vůbec nejsnadnější. 

nástavce na lisování citrusů
nástavce na lisování citrusů

Citrusovací nástavce na odšťavňovač

Některé citrusovače se prodávají jako doplňkový nástavec k odšťavňovačům. Pokud už máte odšťavňovač a v ranním spěchu si vystačíte s citrusovou šťávou, s nástavcem ji budete mít daleko rychleji než bez něj. Po nasazení na motorovou základnu se s ním pracuje stejně jako s elektrickým citrusovačem: rozkrojený citrus lehce přidržujete na rotujícím lisovacím hrotu. Některé nástavce mají výtok rovnou do sklenice, jiné mají vlastní sběrnou nádobu.

Nástavec na citrusy se dá dokoupit k těmto odšťavňovačům:

Sana Juicer 828
Sana Juicer 808
Kuvings C9820
Kuvings EVO 820

Vybíráte citrusovač jako dárek? Chápeme, že trefit se do vkusu není vždycky sranda :) Jakýkoli přístroj si u nás v prosinci pořídíte, máte možnost vyměnit nebo vrátit až do 15. ledna 2020. I použitý!

Abyste zvýšili šanci, že se trefíte napoprvé, poraďte se s námi.

Publikováno: 10. prosince 2019