###message
Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Co se stane, když začnete odšťavňovat?

Nižší potřeba spánku, lepší nálada, čistší krev... Pojďte se podívat na 12 věcí, které vám přinesou čerstvě lisované šťávy.

Co se stane, když začnete odšťavňovat?
Co se stane, když začnete odšťavňovat?

Malý (a chutný) krok ke zdraví každý den!

  1. Abyste pocítili efekty, které popisujeme, vypijte 500 ml čerstvých šťáv denně. Můžete i o něco více, 500 ml je základní dávka pro viditelné změny. První dny pijte jen jednu sklenici, postupně přejděte na dvě.
  2. Ideální je míchat zeleninové a ovocné šťávy například půl na půl. Pokud nejste na zeleninové šťávy zvyklí nebo se jich bojíte, zpočátku volte mrkev, okurku nebo řapíkatý celer. Ty nejsou pro většinu lidí chuťově odrazující a dobře se ztratí v mixech s ovocem - jablky, ananasem, citrusy. Teprve později zkuste pomalinku přidávat listovou zeleninu, nejprve špenát a polníček (mají jemnější chuť), později se vrhněte do kapusty a dalších druhů salátů.
  3. Pro každodenní odšťavňování se nejvíc hodí šnekové odšťavňovače:
    • Odšťavní nejvíce druhů ovoce a zeleniny, prakticky nejste omezeni.
    • Šťáva je kvalitní, chutná.
    • Šnekové odšťavňovače se rychle čistí, ty nejlepší klidně do minuty (Sana 707, Sana 848).
odšťavňování
odšťavňování

#1 BUDETE POTŘEBOVAT MÉNĚ SPÁT A RÁNO SE BUDETE CÍTIT VÍCE SVĚŽÍ

Tělo zásobené vitamíny účinněji regeneruje během spánku. Cítíte se ale svěžejší i proto, že čerstvé šťávy postupně snižují celkovou zátěž těla odpadními látkami.

Pro kvalitnější spánek si dejte večer celerovou šťávu. Obsahuje ftaláty, které snižují krevní tlak a stabilizují nervový systém. Současně doplní draslík a hořčík, minerály důležité pro kvalitní relaxaci.

Tip: Jedničkou na celer je dle našeho testování horizontální šnekový odšťavňovač Sana 707.

odšťavňování
odšťavňování

#2 ZLEPŠÍ SE VÁŠ PSYCHICKÝ STAV

Kolik splínu by se vyřešilo samo od sebe, kdyby lidi prostě jen měli dostatek vitamínů... Psychika je na nich stejně závislá jako tělo. Věděli jste, že například serotonin potřebuje pro svoji výrobu vitamín C? Proti splínu je skvělá hlavně pomerančová šťáva. Bezvadná je i grepová, ale pokud berete antidepresiva, raději ji vynechte nebo se poraďte s lékařem o vhodnosti jejího pití. Grep ovlivňuje účinek řady léků, mezi nimi i antidepresiv.

Ps. Neříkáme, že šťávy vyřeší úzkosti, deprese a jiné vážnější problémy. Určitě ale podpoří léčbu.

odšťavňování
odšťavňování

#3 BUDETE SE RYCHLEJI LÉČIT I HOJIT

Tělo vyživené vitamíny má silnější imunitu a lépe regeneruje, ať už se jedná o jakoukoli tkáň. Proto si kolikrát dokáže poradit s problémem i úplně samo - aniž by došlo na další opatření, léky nebo masti.

odšťavňování
odšťavňování

#4 BUDETE SE LEHČEJI POHYBOVAT, MIZÍ ZTUHLOST A TĚŽKOPÁDNOST

Při pití šťáv se člověk cítí jako pírko. Zkrátka ta výživa, protizánětlivý efekt a rychlejší regenerace jsou pro tělo (i klouby) jako balzám, který vám dovolí pohybovat se stejně lehce jako kdysi.

Pokud trpíte ztuhlostí v důsledku artritidy, pro vás speciálně máme několik tipů:
🍎 Vaše mixy by měly být: 80% zelenina, 20% ovoce (kvůli snížení obsahu cukrů).
🍎 Přidejte suroviny se silně protizánětlivými účinky, jako je zázvor, kurkuma, chilli a skořice.
🍎 Vysledujte, které mixy vám dělají nejlépe a které naopak hůř. Někdy můžou vadit například rajčata.
🍎 Pokud berete léky, podívejte se do příbalového letáku, jestli nemáte zapovězený grep. Ten ovlivňuje účinek mnoha léků.

odšťavňování
odšťavňování

#5 VAŠE DÝCHÁNÍ SE STANE VOLNĚJŠÍM A PROHLOUBÍ SE

Čerstvé šťávy zlepšují funkci plic, a tedy i dýchání. Zvlášť to platí pro šťávy, které jsou bohaté na vitamín C (což jsou skoro všechny, co si umícháte). Čerstvými šťávami si zlepší svůj stav i astmatici nebo pacienti s CHOPN.

odšťavňování
odšťavňování

#6 CHUŤOVÉ POHÁRKY SE "PŘEŠKOLÍ", BUDOU PŘIROZENĚ PREFEROVAT ZDRAVĚJŠÍ JÍDLA

Taky vám nejvíc chutná přeslazené, přesolené, často vysoce průmyslově zpracované jídlo? Je to tím, že vaše chuťové pohárky si do různé míry odvykly od přirozených chutí. Náprava je možná, ne úplně jednoduchá (vyžaduje konzistenci), ale s čerstvými šťávami přece jen příjemnější.

Revitalizaci chuťových pohárků nastartujete tak, že budete do jídelníčku čím dál víc zařazovat přirozené potraviny, mezi které patří i čerstvé šťávy. Jde jen o zvyk, takže vydržte! Nakonec vám přeslazené a přesolené jídlo přijde skoro nepoživatelné, nebo ho minimálně sníte o dost méně.

odšťavňování
odšťavňování

#7 PROTOŽE SE ZLEPŠÍ OKYSLIČENÍ BUNĚK, ZLEPŠÍ SE I METABOLISMUS

Podle zjednodušené definice je metabolismus látková a energetická výměna, příjem a zpracování živin. Tělo revitalizované šťávami lépe využívá všechno, co s jídlem přijmete (vitamíny, sacharidy, bílkoviny...), a taky se lépe zbavuje toho, co nepotřebuje.

Buněčnému dýchání nejlépe pomůžou šťávy z tmavé listové zeleniny (kapusta, špenát, řeřicha), brokolice, červené a žluté papriky, mrkve, bobulovin a citrusů.

Tip: Pro odšťavňování mnoha druhů ovoce a zeleniny potřebujete univerzální odšťavňovač, například Sanu Supreme nebo Sanu 707.

odšťavňování
odšťavňování

#8 UPRAVÍ SE FREKVENCE VYPRAZDŇOVÁNÍ

Tenhle efekt pocítíte obvykle velmi brzy. Čerstvé šťávy na rozdíl od projímadel udržují tělo hydratované a nemají vedlejší účinky (zejména nejsou návykové). Doplníte si jimi rozpustnou vlákninu a taky sorbitol, který je v boji proti zácpě obzvlášť účinný (nejvíc ho obsahují švestky, jablka, hrušky, hrozny, meruňky). Jen se šťávami začínejte pozvolna, abyste si nepřivodili naopak průjem - ten se může objevit u těch, kteří s odšťavňováním začínají a hned to přeženou. Ze začátku si dejte jen jednu sklenici denně, postupně přidejte ještě jednu... a dál uvidíte, ale půl litru je zpravidla dostačující pro dosažení požadovaného efektu (ať už jde o jakýkoli zdravotní problém, nejen vyprazdňování).

odšťavňování
odšťavňování

#9 TRÁVICÍ SYSTÉM SE OMLADÍ A BUDE LÉPE VSTŘEBÁVAT ŽIVINY Z JÍDLA

Čerstvé šťávy revitalizují doslova všechny funkce těla, tedy i trávení. Nejenže samy zásobí tělo dostatkem vitamínů; budou mít efekt i na to, aby se vstřebávání živin dále zlepšovalo. Pokud sklenicí šťávy nahradíte například jednu svačinu, zároveň trávicímu systému ulevíte. Jak to? Jeho práce skončí 15 minut po vypití - tak rychle dokáže šťávu a vitamíny z ní strávit!

odšťavňování
odšťavňování

#10 VAŠE POKOŽKA BUDE ZDRAVĚJŠÍ A HEDVÁBNĚJŠÍ

Protože čerstvé šťávy dodají tělu prvky potřebné k regeneraci, projeví se to pochopitelně i na pleti. Je jedno, jestli trpíte akné, ekzémem, suchostí pleti nebo předčasným stárnutím. Odšťavňování napomůže kvalitnějšímu obnovování pleti, což se zcela jistě vizuálně projeví. Všimnete si, že najednou máte i zdravější barvu.

odšťavňování
odšťavňování

#11 Z TĚLA BUDOU SNÁZE ODCHÁZET LÁTKY, KTERÉ PŘISPÍVAJÍ K NEMOCEM, CELKOVÁ ZÁTĚŽ TĚLA TOXINY KLESNE

Říct, že čerstvé šťávy detoxikují organismus, by bylo nepřesné tvrzení. Jak víme, tělo zajišťuje detoxikaci samo o sobě. Čím tedy šťávy pomohou? Nejen výživou, ale i zlepšením vylučovací a čisticí schopnosti orgánů (plíce, ledviny, játra a kůže). V důsledku toho se tělo bude zbavovat nepotřebných látek efektivněji.

odšťavňování
odšťavňování

#12 VAŠE KREV SE PROČISTÍ, OKYSLIČENÍ TKÁNÍ A POHYB BÍLÝCH KRVINEK SE ZEFEKTIVNÍ

Čerstvé šťávy "čistí" a obnovují krev tím, že napomáhají vzniku kvalitnějších červených a bílých krvinek i dalších komponent krve. Nové krvinky se rodí denně, takže když se napijete čerstvé šťávy, tělo už dnes využije tento stavební materiál pro jejich výrobu. Plný efekt pocítíte po 4 měsících pití šťáv, protože tak dlouho trvá, než se obnoví krev v celém těle.

Pro krev je úplně nejlepší šťáva z červené řepy, ale třeba i citrónu. Trocha citrónu může být v každé vaší šťávě - už proto, že vylepší chuť jakékoli kombinace.

Sana Juicer 707
Sana Juicer 707
Sana Supreme
Sana Supreme
kontakt eujuicers
kontakt eujuicers
,
,

Upozornění

Obsah tohoto článku má sloužit pouze k informativním účelům. Neposkytujeme žádné lékařské rady ani nenahrazujeme odbornou lékařskou pomoc a konvenční léčbu. Výsledky či zdravotní účinky vzniklé na základě použití informací v tomto článku není možné zaručit, předvídat ani předpokládat. Uvedené rady mohou sloužit jako doplněk vaší léčby, ale ne jako náhrada. Nevysazujte například své léky bez porady s lékařem.

Publikováno: 19. ledna 2023