###message
Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Jak nejlépe přeměnit čerstvý špenát na lahodný nápoj?

Pro někoho nejedlá zelená tráva, pro jiné výborná chutná zelenina. Seznamte se s prastarou vitamínovou bombou a jejím současným moderním zpracováním.

špenát
špenát

Zázrak jménem špenát

Léto je pro mnohé z nás obdobím zasloužené dovolené. Velká většina obyvatel České republiky vyráží k moři a často vybírá zájezdy s programem „all inclusive“. Co to pro náš organismus znamená? U drtivé většiny z nás nějaké to kilo navíc, které dokáže prázdninovou pohodu nepěkně narušit. Co s tím?

Rozhodně zapomeňte na drastické diety a „zázračné hubnoucí přípravky“. Raději nalaďte své tělo a metabolismus na správnou a především zdravou vlnu. K tomu vám mohou pomoci ovocné a zeleninové šťávy, které dodají organismu pořádnou dávku energie, vitamínů, stopových prvků a dalších nezbytných živin.

Ovocné a zeleninové šťávy podrobí naše tělo kompletní detoxikací a pomohou odbourat typická „all inclusive kila“.

Špenát je zástupcem listové zeleniny, která v sobě ukrývá pořádnou vitaminovou bombu. Spojení se svalnatým Pepkem Námořníkem nebylo jen tak čistě náhodné. I když dle nejnovějších průzkumů neobsahuje tolik železa, jak se vědci původně domnívali (zmatky ve výpočtech má na svědomí desetinná čárka), kromě nezanedbatelného množství tohoto prvku jeho šťavnaté lístky ukrývají také bohatou zásobu karotenoidů, luteinu, draslíku a vlákniny.

Špenát působí preventivně proti rakovinotvorným buňkám, slepotě, anémii a zácpě. Jeho konzumace je také doporučována osobám trpícím vysokým krevním tlakem.

Jak si připravit chutnou vitaminovou bombu?

Chcete-li vyzkoušet netradiční úpravu špenátových lístků, sáhněte po kvalitním přístroji (doporučit můžeme například profesionální mixér BlendTec Total Blender) a vyrobte si svůj domácí špenátový džus.

Na tuto vitaminovou bombu, která vaše tělo očistí od všech nežádoucích vlivů, budete potřebovat:

  • dostatečné množství čerstvého špenátu,
  • citronovou šťávu,
  • kousek na jemno nastrouhaného zázvoru
  • a ovocnou šťávu nebo kvalitní džus dle chuti.

Chutě jednotlivých surovin propojte v mixéru, nalejte do vyšších sklenic a ozdobte například plátky citronu nebo jiného ovoce. Tento koktejl je nejen velmi chutný, ale také dietní a zdravý. I přes tyto vlastnosti dokáže rychle zasytit a zahnat chuť na sladké kalorické bomby.

Publikováno: 13. srpna 2013