###message
Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Novinka: Sana Supreme je nejpokročilejší šnekový odšťavňovač na světě

Motor, který může běžet nepřetržitě – to je něco, co jsme u domácího šnekového odšťavňovače ještě neviděli! Další inovací, která vůbec není běžná, je volba rychlosti od 40 do 120 otáček za minutu.

Sana Supreme 727 - nejlepší odšťavňovač na řapíkatý celer
Sana Supreme 727 - nejlepší odšťavňovač na řapíkatý celer

Naše hlavní poznatky z testování

Nový odšťavňovač Sana Supreme vám představujeme poté, co jsme ho několik týdnů testovali. Nejpokročilejším ho nenazýváme proto, že bychom byli fanoušky laciných reklamních hlášek, ale protože si to vážně myslíme. Co o něm musíte vědět?

 • S odšťavňovačem se pracuje rychle a pohodlně. Má spoustu prvků, které by se daly nazvat drobnostmi, ale v součtu už je ten rozdíl znát.
 • Odšťavňovač může běžet nepřetržitě, což se hodí, pokud plánujete odšťavňovat větší várky. Troufáme si ho doporučit i do menších provozů, kde čerstvé šťávy netvoří hlavní nabídku a kde nejsou nároky na rychlost (pro uspěchaný personál je pořád přece jen lepší odstředivka). V každém případě nemusíte dělat přestávky a nehrozí vypnutí kvůli přehřátí.
 • Pokud jde o kvalitu šťávy, ani jsme nečekali nic jiného, než že bude skvělá. A je!
šnekový odšťavňovač Sana Supreme 727
šnekový odšťavňovač Sana Supreme 727

K čemu vám budou různé rychlosti?

Standardně mají odšťavňovače jen jednu rychlost, Sana Supreme má čtyři a můžete mezi nimi přepínat podle potřeby: 40/75/90/120 otáček za minutu. Různé rychlosti vám přinesou různé výhody, mezi nimi:

 • rychlejší odšťavňování, když spěcháte: rychlosti 3 a 4 zpracují surovinu o poznání rychleji, přitom kvalitu šťávy to zas tak nepoznamená (může obsahovat více vlákniny a pěny)
 • nejnižší rychlost minimalizuje pěnivost: zvlášť když odšťavňujete přirozeně pěnivé suroviny (špenát, jablka, ananas)
 • prevence zahlcování: když odšťavňovač nestíhá, přepnete na vyšší rychlost a vyhnete se tím ucpání a nutnosti rozebírání a vymytí
 • vyšší univerzalita odšťavňovače: pro některé suroviny je lepší odšťavňovat je pomalu, jiné se odšťavní lépe při vyšší rychlosti; proto se Sanou Supreme hladce odšťavníte i suroviny, se kterými mají jiné odšťavňovače problémy – třeba řapíkatý celer
 • snadnější a rychlejší výroba ořechového másla: nejprve nadrťte ořechy na nižší rychlost, pak přepněte na vyšší a sledujte, jak ořechová pasta hladce prochází odšťavňovačem
 • rychlejší lisování oleje: pokud máte lis na olej, se Sanou Supreme bude olej odtékat proudem (u Sany 606 a 707 olej pomalu odkapává)

Všechny poznatky z testování podrobně rozebíráme v oddílu Naše hodnocení, které je součástí popisu odšťavňovače (ve spodní polovině černého sloupce).

odšťavňování celeru
odšťavňování celeru

Nejlepší odšťavňovač na řapíkatý celer

Skvělé výsledky jsme samozřejmě zaznamenali i u ostatního ovoce a zeleniny. Řapíkatý celer je ale disciplína, ve které je Sana Supreme o velký krok napřed. Šnekové odšťavňovače většinou zvládají celer v pohodě, ale Supreme si s ním poradí přímo brilantně. Bez krájení mu můžete podávat rovnou celé stonky a dosáhnete výtěžnosti, jakou jsme u žádného jiného šnekového odšťavňovače zatím neviděli. Dáváme jedničku s hvězdičkou.

P O D Í V A T S E
P O D Í V A T S E

10 let záruky na motor

Odšťavňovače Sana pocházejí z technicky nejvyspělejších továren v Jižní Koreji. Vize spolehlivého produktu, který vám bude sloužit spoustu let, je podpořená

 • dlouhými zárukami (10 let na motor a 5 let na díly),
 • dostupností náhradních dílů
 • a doživotním servisem zdarma.

Máte otázky? Zavolejte nám na 800 110 990 nebo napište sem do kontaktního formuláře. Odpovídáme rychle a odborně :)

Publikováno: 15. dubna 2020