###message
Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Odšťavňovací horoskop: Štír miluje svůdné kombinace, Vodnář nemá na odšťavňování čas

Datum narození na vás dokáže prozradit i to, jak budete vycházet se svým odšťavňovačem. Budete poctivě připravovat zdravé a čerstvé šťávy pro svou rodinu, nebo se brzy necháte zlákat něčím jiným? Nevíte si rady, po kterém ovoci a zelenině sáhnout? Zeptali jsme se hvězd za vás!

beran
beran

Zvídavý Beran

21.3. - 20.4.

Rád zkoumá a objevuje, snadno se nadchne pro vše nové a moderní. Pravděpodobně vám v euforii donese domů nejlepší odšťavňovač. Je to ale znamení netrpělivé, přípravu šťáv proto raději přenechá někomu jinému. Dobře mu udělají zeleninové šťávy ozvláštněné například mátou nebo troškou chilli. Berani to rádi ostré!

býk
býk

Gurmánský Býk

21.4. - 21.5.

Miluje dobré jídlo a pití, zajisté si proto oblíbí i šťávy všeho druhu. Rád investuje do luxusu, proto zvolí nejkvalitnější odšťavňovač, na cenu nehledě. Býci snadno přibývají na váze, měli by proto volit spíše zeleninové šťávy. Ideální a osvěžující kombinací bude například špenát s okurkou a mátou. Z ovoce mohou přidat jablka, hrušky a bobuloviny.

blíženci
blíženci

Vynalézavý Blíženec

22.5. - 21.6.

Touží po všem, co je zrovna in, i po domácím odšťavňování. Je netrpělivý, proto potřebuje spolehlivý přístroj, jednoduchý na údržbu. V přípravě šťáv a freshů rád experimentuje. Překvapí vás například rafinovanou kombinací ananasu, avokáda, špenátu a mrkve – potravin, které zároveň udělají dobře jeho zdraví.

rak
rak

Pečující Rak

22.6. - 22.7.

Péče o rodinu a děti je středobodem jeho života. Pro své blízké udělá vše a s láskou jim bude připravovat čerstvé šťávy. Zapomínat by Raci neměli ani na své vlastní zdraví. Jejich citlivému zažívání Raků prospějí šťávy z kapusty a zelí, zeleninové šťávy ozvláštněné snítkou estragonu. Z ovoce můžou sáhnout po malinách, borůvkách nebo jahodách.

lev
lev

Kreativní Lev

23.7. - 22.8.

Nejkreativnější ze všech znamení, zdravá strava je pro něj prioritou. Každý den překvapí novou neotřelou kombinací zeleninovo-ovocných šťáv, třeba brokolicí s kapustou a pomerančem. Citrusové plody mu dělají obzvláště dobře, stejně jako hrozny, jablka nebo broskve. Úklid ale pravděpodobně zůstane na ostatních členech rodiny.

panna
panna

Spolehlivá Panna

23.8. - 22.9.

Praktická a pečující Panna má smysl pro zdravý způsob života. Bude den za dnem svědomitě připravovat šťávy nejen pro sebe, ale pro celou rodinu. Ve výběru přístroje zvítězí spolehlivost a praktičnost. Budou jí chutnat šťávy z listové zeleniny a celeru. Zázvor a máta udělají dobře jejímu zažívání. Z ovoce volí banán a granátové jablko.

váhy
váhy

Vyrovnaná Váha

23.9. - 23.10.

Ve svém životě vyhledává pravidelnost a rituály. Pokud si pořídí odšťavňovač, stane se příprava šťáv součástí jejích zvyklostí. Nehrozí, že by přístroj po měsíci
odstavila do kouta. Nejcitlivějším orgánem jsou ledviny. Pitný režim vhodně doplní šťávy z bobulovin, rebarbory nebo špenátu. Pochutná si i na rajčatovém džusu s troškou kajenského pepře.

štír
štír

Mystický Štír

24.10. - 22.11.

Bude dlouho vybírat správný odšťavňovač. Je důsledný a dívá se pod povrch. Vyhledává exotické a svůdné kombinace. Nabídne vám třeba dýňový džus s citronem a mátou. Oblíbeným receptem, který navíc posílí imunitu, je kombinace grapefruitů, mandarinek a limetek se zázvorem, špetkou kurkumy a kajenského pepře.

střelec
střelec

Vrtkavý Střelec

23.11. - 21.12.

Zaslechl, že domácí odšťavňování je zázračný všelék. Se sobě vlastním optimismem se pro něj nadchne. Jeho obsluhu a úklid ale ponechá druhým. Připravte mu šťávu z rybízu, borůvek a grapefruitů. Ze zeleniny sáhněte po celeru a kapustě. Elán mu doplní nezvyklá kombinace granátového a běžného jablka se špetkou černé soli.

kozoroh
kozoroh

Zádumčivý Kozoroh

22.12. - 20.1.

Praktický a prozíravý člen rodiny, který bude chtít výkonný přístroj za dobrou cenu. Každodenní příprava nápojů se pro něj stane léčivým rituálem. Pomůže mu od chmurných nálad, ke kterým má sklony. Proč to komplikovat. Sází na klasiku, jakou je červená řepa s jablkem, jablka s mrkví nebo jednodruhový ovocný fresh.

vodnář
vodnář

Racionální Vodnář

21.1. - 20.2.

Volnomyšlenkářská povaha rychle vyhodnotí, že na přípravu šťáv není čas, a odstaví přístroj do kouta. Vždyť život nabízí tolik lákadel! Pokud mu ale šťávu připraví někdo jiný, rád si dá cokoli s jablky a citrusovými plody. Má rád neobvyklé příchutě, jakákoli exotika v odšťavňovači ho zaručeně nadchne.

ryby
ryby

Zdrženlivá Ryba

21.2. - 20.3.

Slabší vůle tohoto znamení věští odšťavňovači nejistou budoucnost. Pokud se ovšem Ryba překoná, bude připravovat nové a zajímavé receptury s láskou a fantazií pro sebe i celou rodinu. Atraktivní a jejímu zdraví prospěšné suroviny jsou okurka, dýně, limetka nebo neodolatelný vodní meloun.

Připravila: Věra Ciková

Ilustrace: Bedirhan Akcan

Publikováno: 21. listopadu 2016