Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Připijte si na zdraví čerstvou šťávou z hroznového vína!

Milujete hroznové víno, ať už v podobě zelených kuliček nebo zlatavého suchého vína? A už jste někdy ochutnali čerstvou šťávu z hroznů? Pokud ne, teď je nejvyšší čas to udělat! Hrozny už dozrály a vy si můžete vychutnat jejich sladkou chuť, kterou si v zimě v supermarketu zkrátka nekoupíte.

Grape juice
Grape juice

7 důvodů, proč si dopřát hroznové víno

Réva vinná patří mezi ušlechtilé druhy ovoce. Pěstuje se především na výrobu vína, její plody přitom patří k nejzdravějším druhům ovoce. Obsahují spoustu důležitých vitaminů a minerálů, ale i velmi účinný antioxidant resveratrol.

A jaké mají hrozny zdravotní účinky?

  • bojují s rakovinotvornými látkami
  • podporují správnou činnost srdce
  • snižují krevní tlak
  • posilují zdraví tlustého střeva
  • chrání zrak
  • podporují mozkovou činnost
  • pomáhají předcházet onemocněním prostaty

Cenné látky se po zpracování hroznů na víno z velké části ztratí. Podle mnohých vědců má i víno spoustu zdraví prospěšných vlastností, obsahuje ovšem alkohol, který zbytečně zatěžuje játra i další orgány a může mít na zdraví naopak zhoubné účinky.

Zkuste to bez alkoholu!

Zralé hrozny mají výraznou sladkou chuť. Neředěná šťáva z hroznů je tedy velmi chutná a navíc stoprocentně zdravá. Připravte ji dětem místo slazené limonády! Pochutnají si stejně a navíc si posílí imunitu.

Hroznovým vínem ale můžete dochutit i zeleninové šťávy, nebo si ho přidat do jakéhokoliv oblíbeného receptu pro odšťavňovač. Nechte se inspirovat!

Poslední letní osvěžení

dva velké kusy melounu
hrst hroznového vína
půlka limetky nebo citronu
led

Zelená šťáva na imunitu

celá okurka
ledový salát
hrst špenátu
dvě hrsti hroznového vína

Sladká svačina

tři mrkve
dvě jablka
hrst hroznů

Šťáva z hroznů zachutná každému. Podávejte ji klidně ve skleničkách na víno – možná zjistíte, že nealkoholické víno z odšťavňovače vám chutná více než to z vinných sklípků.

Publikováno: 10. září 2014