###message
Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Recenze: Je Vidia PBL-001 jedničkou mezi smoothie makery?

Značku Vidia jsme si hodně rychle oblíbili. Vizí výrobce je poskytovat spotřebiteli kvalitní přístroje za dostupnou cenu a to se nám při našich testech zatím potvrzuje. Jak dopadl nový smoothie maker? Vzali jsme to opravdu poctivě a tady máte výsledky.

smoothie maker Vidia PB-001

Co brát v potaz při výběru smoothie makeru?

Než vám předložíme naše podrobné hodnocení, dovolte nám pověnovat se v pár bodech tomu, co byste měli při výběru smoothie makeru sledovat. Člověk by si řekl, že na tom nic není, ale je klidně možné, že místo mixéru, který by vám bez problémů vydržel roky, si domů přinesete chatrné chrastítko stačící sotva na pár použití.

 • Chtějte vyšší výkon. Rozdíl mezi 200wattovým a 900wattovým mixérem je patrný jak v rychlosti mixování, tak hlavně ve výsledné konzistenci. Slabý smoothie maker nedokáže mixovat tak dohladka.
 • Hledejte větší nádobu. Dobrý smoothie maker by měl mít nádobu o objemu aspoň 500 ml, a to i když se tak velké koktejly dělat nechystáte. Větší prostor uvnitř napomáhá vírovému efektu a tím i dokonalejšímu rozmixování. Navíc větší nádoby mají širší hrdla, a tak se o dost lépe plní surovinami.
 • Zajímejte se o náročnost čištění. K nožové jednotce byste se měli snadno dostat, aby ji bylo možné vyčistit pořádně. A pokud se dají nádoby mýt v myčce, je to jedině velké plus.
 • Udělejte si přehled o cenách. Nejdražší smoothie maker nemusí být nejlepší, ale taky si nekupujte ten nejlevnější.  

Design

HODNOCENÍ 

Design by měl být především funkční. Dnes můžete sehnat cokoli od levných plastových smoothie makerů v neonových barvách po odolný, průmyslově vyhlížející Vitamix. Smoothie maker Vidia má nerezové tělo s plastovými akcenty. I když je malý, vyhlíží bytelně a díky čtyřem přísavným nožičkám pevně drží na podložce. Ovládání vymyslel výrobce jednoduše: jsou tu jen tři tlačítka START/STOP, AUTO BLEND a PULSE. Tlačítka jsou umístěna horizontálně, a tak na ně při používání mixéru pohodlně vidíte. Spousta smoothie makerů žádná tlačítka nemá – spustíte je tak, že nasadíte nádobu na motorovou základnu a pootočíte ji pod západku. Smoothie maker Vidia je proto na ovládání pohodlnější. V balení vám přijdou tři nádoby o objemech 700, 500 a 350 ml. 350ml nádoba má integrované držadlo. A všechny nádoby mají široké hrdlo – 10 cm – což výrazně usnadňuje plnění surovinami i mytí. Ale široký je i druhý konec nádoby, a tak pokud si berete smoothie s sebou do auta, budete na něj potřebovat větší držák. Kromě toho máte v balení dvě víčka s uzavíratelným pítkem a jedno obyčejné, kterým můžete zavřít nádobu a uskladnit smoothie do lednice na později. Nádoby jsou bez obsahu bisfenolů, a tak se nemusíte obávat jakýchkoli negativních účinků na vaše zdraví. Odolný materiál zároveň umožňuje mytí v myčce.

smoothie maker Vidia

Funkčnost a snadnost použití

HODNOCENÍ

Pohodlné použití je nejlepším důvodem pro pořízení smoothie makeru. I když standardní kuchyňský mixér nabízí vyšší výkon a tím i vyšší univerzalitu, mezi výhody smoothie makeru patří rychlost, pohodlí a bleskové umytí. Vidia exceluje ve všech těchto bodech. Široké hrdlo nezdržuje při plnění nádoby surovinami, program AUTO BLEND se spustí stiskem jednoho tlačítka a vaše smoothie bude hotové za minutu. Pak jen stačí odšroubovat nožovou jednotku, rychle ji omýt pod tekoucí vodou, nasadit na nádobu víčko a jít. Od otevření lednice, kde si vezmete suroviny, po odchod z domu se smoothie v ruce uplynou 4 minuty. Možná to zní nedůležitě, ale to, že můžete dát nádoby do myčky, taky s každodenním používáním velmi oceníte. A že všechny nádoby slouží jako mixovací i „to go“ zároveň, je další nesporná výhoda. Po umixování totiž nemusíte smoothie přelévat do jiné nádoby či sklenice – můžete jej rovnou pít nebo zavíčkovat a odejít. Nejmenší nádoba má sice praktické integrované ucho, ale zjistili jsme, že mixování ve zbylých dvou větších nádobách je efektivnější. Nápoje se umixují více dohladka.

smoothie maker Vidia

Výkon

HODNOCENÍ

Smoothie maker Vidia na poli výkonu opravdu exceluje, hlavně vzhledem k ceně. Ale dalo se to očekávat, když má 1000wattový motor. Když ho srovnáme s jinými personal blendery, které mají motor o výkonu 300 Wattů, nebo dokonce i s Vitamixem S30, který má při nejvyšších otáčkách 950 Wattů, Vidia je vedle nich přístrojem, který byste neměli přehlédnout. Vyzkoušeli jsme umixovat náš oblíbený recept: špenát, mražené jahody, datle a banán společně s vodou. Použili jsme program AUTO BLEND a výsledek byl velmi dobrý. Smoothie bylo krásně hladké, po nějakých neumixovaných kouscích špenátu a ovoce ani památky. A sice jsme zaznamenali nějaké drobné kousky datlí, ale jejich tak perfektního umixování jsme zatím nedosáhli s žádným mixérem, až na Vitamix Pro. Smoothie maker Vidia obstál i při zpracování ledu. Poslední poznámku máme k hlučnosti: Vidia je relativně hlučná, ale ne hlučnější než jiné mixéry.

Shrnutí

HODNOCENÍ

Vidia zdvihá laťku na trhu levných smoothie makerů. Při testování jsme zjistili, že má skvělý výkon srovnatelný se smoothie makery, za které zaplatíte i znatelně více. Mixuje dobře, je jednoduché ho používat, snadné mýt, má jednoduchý design, se kterým zapadne do jakékoli kuchyně. Za 1790 Kč je to prostě pecka. Naše resumé zní: DOPORUČUJEME!

PRO

 • velmi výkonný
 • nerezové tělo i nožová jednotka
 • ovládání jedním stiskem
 • široké hrdlo u nádob (10 cm)
 • snadné mytí v ruce i v myčce
 • 3 nádoby bez obsahu bisfenolů

PROTI

 • vysoká hlučnost (podobně jako u jiných mixérů)
 • nedokonalé zpracování datlí (drobné kousky ve smoothie)

Videorecenze (CZ titulky)

Publikováno: 20. února 2018