###message
Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

3 recepty, jak si udržet viry a bakterie od těla II

Odšťavňujte a přivítejte nový rok ve zdraví! Tyhle drinky vám pomůžou držet si viry i bakterie od těla.

Mrkev a špenát je kombinace, která má blahodárné účinky prakticky na všechny orgány v těle a kromě toho skvěle posiluje imunitu. Proto je součástí hned prvního receptu, který vás zaručeně rychle postaví na nohy. 

Pro ty, co by rádi něco ostřejšího, je tu recept č.2. Obsahuje samé červené suroviny společně s celerem - to proto, že červená zelenina je opravdu silnou zbraní proti nachlazení.

Mix s papričkou ale určitě nedávejte dětem. Pro ně umíchejte něco sladšího, třeba kombinaci pomeranče, jablka a mrkve. Pomeranč je tradičně nasazovaným prostředkem proti nachlazení, protože perfektně očišťuje tělo. Mrkev je zas silným posilovačem imunity a přítomnost jablka snad ani nemusíme obhajovat. Každý ví, že kdo jí a pravidelně odšťavňuje jablka, od toho se drží nemoci dál!

 

Odšťavňováním proti nachlazení#1 Jednoduchá, ale velmi účinná kombinace

K nachlazení dochází, pokud je tělo oslabené - je tím pádem více náchylné k napadení viry. Mrkev, špenát, citrón a zázvor ho posílí! Špenátu se nebojte, v mixu skoro není cítit.

Tip Eujuicers: Pokud chcete pravidelně odšťavňovat kořenovou a listovou zeleninu, nejlepší volbou je horizontální šnekový odšťavňovač.

 

 

Odšťavňovánímproti nachlazení(2)#2 Pořádná posila

Fytochemikálie z červeného ovoce a zeleniny vám vybudují solidní ochranu proti nachlazení a kromě toho jsou fajn proti srdečním chorobám a rakovině (hlavně prostaty). A pro kuřáky by měly být povinné! Zkuste třeba tenhle řízný drink. P.S. Cherry rajčata jsou v receptu proto, že se odšťavňují lépe, než rajčata standardní velikosti.

 

 

 

Odšťavňovánímproti nachlazení(3)#3 Medicína, kterou děti neodmítnou

Jednoduše a sladce proti nachlazení! Dejte si s dětmi i vy... Pokud chcete sílu mixu ještě zvýšit, přidejte 1 cm zázvoru. Ale pokud dětem nebude chutnat, příště ho vynechte!

 

 

 

 

Rádi byste více inspirace? Zabojujte proti nachlazení s cibulí, česnekem a bramborami!

Publikováno: 14. prosince 2017