Pohodlněji už to asi nepůjde...
Zavřít okno

Mandlové mléko z horizontálního odšťavňovače

Výroba mandlového mléka s horizontálním šnekovým odšťavňovačem zahrnuje tři kroky. Ukážeme vám, jak na to! Ve videu jsme použili odšťavňovač Sana Supreme EUJ-727, ale postup bude fungovat i s jakýmkoli jiným horizontálním odšťavňovačem, který má ve výbavě homogenizační pouzdro.

domácí mandlové mléko
domácí mandlové mléko
voda a mandle
voda a mandle

Suroviny

  • 500 g nepražených mandlí (předem na 8 hodin namočených do vody)
  • 1 l vody

Pokud chcete mléko něčím dochutit, můžete použít v podstatě cokoli. My doporučujeme vanilku, skořici nebo javorový sirup. Když čisté mandlové mléko smícháte s vodou z mladého kokosu, chuťově se velmi přiblíží kravskému.

dan a mandlové mléko
dan a mandlové mléko

Postup

  1. Do odšťavňovače dejte homogenizační pouzdro, zapněte odšťavňovač a postupně vsypávejte mandle.
  2. Rozemleté mandle budou odcházet vývodem pro odpad. Přilijte k nim litr vody a zamíchejte.
  3. Nechte 10 minut odpočívat a znovu zamíchejte.
  4. V tuto chvíli můžete směs něčím dochutit, třeba vanilkou, skořicí nebo sirupem.
  5. Směs nabírejte naběračkou a znovu zpracujte v odšťavňovači, do kterého jste vložili tentokrát jemné síto (namísto homogenizačního pouzdra).
  6. Vývodem šťávy bude vytékat hotové mandlové mléko, vývodem pro odpad zbytky mandlové drti. Drť nevyhazujte! Použijte ji při pečení muffinů nebo si ji dejte do jogurtu.

VIDEORECEPT: Mandlové mléko z horizontálního odšťavňovače

Celý postup v 7 minutách.

odšťavňovač Sana Supreme EUJ-727 černá
odšťavňovač Sana Supreme EUJ-727 černá

Odšťavňovač Sana Supreme

Ve videu jsme použili novinku - šnekový odšťavňovač Sana Supreme EUJ-727. Aktuálně jde o nejpokročilejší odšťavňovač na trhu. Čím je tak pokročilý? Motorem typu BLDC, který je výkonný, nepotřebuje přestávky a vydrží každodenní zátěž po mnoho mnoho let. Pro pohodlnější a efektivnější odšťavňování můžete přepínat mezi čtyřmi rychlostmi - a i to je na trhu unikát.

  • DOPORUČUJEME NA: kořenová zelenina, listová zelenina, bylinky, řapíkatý celer, citrusy, čerstvá tvrdá jablka a hrušky, bobuloviny, rybíz, rakytník, čerstvé hrozny, melouny, sorbet, dětské příkrmy, ořechová másla
Publikováno: 2. července 2020