###message
Novinka!
Zavřít okno

Kterou šťávu nemáme rádi?

Jakýkoli mix je většinou chutný, pokud se dobře namíchá, ale i tak má každý své individuální chutě, které nepřelstí. I my! Všichni z týmu Eujuicers odpověděli na otázku, kterou šťávu nemají rádi.

Pravidelně vás nabádáme, abyste zkoušeli nejrůznější suroviny a kombinace, protože je to zábava. Objevíte tak plno nových chutí a odšťavňování vás nebude nudit ani po letech. Při tom pochopitelně přijdete i na to, co už ve svých mixech opravdu nechcete. I my na to přišli a dneska se s vámi o tom, co nám „nevoní“, ochotně podělíme. Ani profesionální odšťavňovatel nepije všechno! :)

marek
marek

Marek, manažer české pobočky

„Černá ředkev zkazí úplně každou šťávu, protože moc pálí. Vlastně nepiju cokoli, co pálí. A nemám rád, když je ve šťávě moc zelí.“

Tom
Tom

Tomáš, grafik a fotograf

„Nemusím sladký šťávy. Nejhorší je kombinace jablka a pomeranče. A ještě hroznový víno do toho.“

Zuzka
Zuzka

Zuzana, fakturantka

„Řapíkatej celer a listovou zeleninu vypiju, jen pokud jsou dobře maskovaný. Teda vypiju je, i když jsou cítit, ale nepochutnám si.“

já

Ivona, copywriterka

„Nechutná mi, pokud je ve šťávě větší množství listovky (víc než tři snítky polníčku). Ale nejvíc mě děsí červená řepa, tu jsem pro jistotu ještě neochutnala.“

Zdenda
Zdenda

Zdeněk, skladník

„Nemám rád nějaký ty vaše řepy a tohleto. Já piju jen hrozny a ananas a nic jinýho mě nezajímá.“

Jak namíchat šťávu, aby vám chutnala?

Sice vám dneska s našimi ohrnutými nosy nejdeme moc příkladem, ale nebojte se občas odšťavnit něco, co vás až tak neláká. U obávaných surovin platí zlaté pravidlo, že je třeba přidávat je do mixu v minimálním množství. Pak vás neodradí hned při prvním loku. Příště přidáte víc a uvidíte, kolik nakonec „snesete“, nebo jestli si řepu či mrkev nakonec neoblíbíte! I takové případy jsou – i přímo mezi námi.

O tom, jak namíchat úžasný recept z čehokoli, jsme psali nedávno. V článku Jak se nadopovat energií a ještě omládnout zas radíme, jak ve šťávě zamaskovat listovou zeleninu.

Kdyby ale vaše pokusy o chutné namíchání šťáv z neoblíbených surovin selhaly, prostě se do nich nenuťte. Pro to, aby vám čerstvé šťávy prospívaly, je totiž důležité i to, abyste je nepili s odporem. Vždy důsledně dbejte na to, aby pro vás bylo pití šťáv potěšením!

receptář Sana
receptář Sana

Tip od Eujuicers

Receptář Sana jsme napsali předně pro majitele odšťavňovače Sana Juicer 707, ale bude se vám hodit i v případě, že máte jakýkoli jiný horizontální šnekový odšťavňovač. Najdete tu nespočet rad a tipů, jak svůj horizontál využít, a dále 97 receptů na šťávy, nejrůznější raw pochoutky, pomazánky, těstoviny, zmrzliny a podobně. Nebáli jsme se opravdu ničeho, a tak kniha obsahuje nejen recepty s běžnými surovinami typu jablko, mrkev, pomeranč, ale i mixy s květákem, cibulí, nebo brokolicí. Nezbytná příručka pro ty, kteří si chtějí odšťavňování opravdu užívat!

Publikováno: 18. prosince 2017